Najnowsze informacje

Srebrne Maski i premierowy Ionesco

23 kwietnia w teatrze płockim odbędą się przełożone o miesiąc obchody święta teatru. Zespół uczci je spektaklem Nosorożec wg tekstu Ionesco. Po premierze dowiemy się, kto otrzyma tegoroczną Srebrną Maskę – nagrodę przyznawaną przez kapitułę Płockiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru. Specjalna nagroda – Złota Maska zostanie wręczona także Andrzejowi Sewerynowi. Uroczystość odbędzie się dzień wcześniej w Teatrze Polskim w Warszawie.
Przypomnijmy, że nominowani do Nagrody Srebrna Maska są aktorzy i realizatorzy spektakli w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego: Marek Walczak i Krzysztof Misiak za Sex, prochy i rock&roll Erica Bogosiana, Szymon Cempura za role Petruchia w Poskromieniu złośnicy i Mortimera w Arszeniku i starych koronkach oraz Sylwia Krawiec za rolę Katarzyny w Poskromieniu złośnicy. Kapituła doceniła również scenografię Krzysztofa Małachowskiego do obu wymienionych przedstawień. W tym roku jest także jedna nominacja za muzykę – dla Urszuli Borkowskiej, która stworzyła piękne tanga w Poskromieniu złośnicy.
22 kwietnia po spektaklu Zemsty w Teatrze Polskim w Warszawie Złotą Maskę odbierze Andrzej Seweryn, nagrodzony szczególnie za wystawiony także specjalnie dla płockich widzów spektakl Szekspir forever.
Premiera Nosorożca w reżyserii Marka Mokrowieckiego, w którym zagra cały zespół, odbędzie się o godz. 18.00. Po niej – uroczysta gala z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru z wręczeniem Srebrnej Maski PTPT.
(lesz)

Zobacz kolejny artykuł

Młodzi mistrzowie recytacji

Amelia Tomaszewska, Magdalena Brygier i Laura Szewczyk to niekwestionowane zwyciężczynie tegorocznej czterdziestej już edycji konkursu. …