Najnowsze informacje

Perły rocka symfonicznie

With a Little Help From My Friends, Mrs. Robinson, The House of The Rising Sun, Be My Baby – te znane przeboje usłyszymy podczas jednego koncertu. Z Płocką Orkiestrą Symfoniczną wystąpią soliści: Magda Tul, Grzegorz Wilk, Michał Gasz. Wieczór w rytmie rocka poprowadzi dyrygent Tadeusz Wicherek.
Ta ciekawa muzyczna propozycja pozwoli cofnąć się w czasy, gdy ze swoimi piosenkami królowali: Janis Joplin (Piece of My Heart), Jimi Hendrix (Purple Haze), The Doors (Touch Me Baby), Procol Harum (Whiter Shade of Pale) czy formacja Moody Blues z Nights in White Satin. Będzie można usłyszeć Joe Cockera i wielkich klasyków rocka: Elvisa, The Beatles, The Rolling Stones, a także mistrzów bluesa i soulu: Raya Charlesa, Jamesa Browna i Arethy Franklin. Wykonają je: Magda Tul, Grzegorz Wilk, Michał Gasz.
Grzegorz Wilk – laureat Brązowej Maski programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, od 2005 – czołowy wokalista programu „Jaka to melodia?” w TVP1, solista oratoriów Piotra Rubika, Włodzimierza Korcza, Andrzeja Zaryckiego i Jacka Cygana. Był solistą wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol. Od 2011 r. współpracuje z m.in. Romualdem Lipko (Budka Suflera) raperem Doniem, grupą VOX. Oprócz autorskiej płyty „WOLF-FLOW”, nagrał wiele piosenek do filmów, m.in. „You’ll never be alone” z „Kochaj i Tańcz” czy tytułową piosenkę serialu „Blondynka”.
Magdalenę Tul dobrze poznali widzowie programu „Jaka to melodia?”. W 2011 roku wystartowała w Konkursie Piosenki Eurowizji. Przez trzy lata związana była ze Studiem Buffo (występowała m.in. w musicalu Metro i przedstawieniu Niedziela na głównym). W Teatrze Muzycznym Roma śpiewała partie wokalne w musicalach Grease, Koty i Akademia Pana Kleksa. W sierpniu 2007 roku wydała swoją pierwszą płytę pt. V. O. H. – The Victory of Heart. W 2014 roku ukazał się jej drugi album studyjny Brave.
Michał Gasz zwyciężył w telewizyjnej „Szansie na sukces” w 2005 roku. Współpracuje z Teatrem Rozrywki w Chorzowie (West side story). Występował w spektaklu Kram z piosenkami w reż. Laco Adamika w Teatrze im. Mickiewicza w Częstochowie i w gościnnie w krakowskim Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Śpiewa, pisze teksty, komponuje. Jest solistą oratoriów Piotra Rubika i Zbigniewa Książka.
Koncert poprowadzi dyrygent Tadeusz Wicherek, dyrektor Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. Występował na wielu międzynarodowych festiwalach, takich jak Festiwal Mozartowski w Warszawie, w Wiedniu, Holandii i Hiszpanii, Wratislavia Cantans, Warszawska Jesień i Carintischer Sommer Festival (Austria). Jest twórcą Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Perkusyjnej w Kaliszu, dyrektorem artystycznym Festiwalu Kultury im. Marka Grechuty oraz Festiwalu Kultury Włoskiej „Arte Cultura Musica e…” w Zamościu. Wspólnie z Teatrem Wielkim w Poznaniu powołał do życia Kaliską Scenę Operową, na której zrealizował Czarodziejski Flet, Madame Butterfly, Fidelio, Rigoletto, Barona Cygańskiego oraz Widma Stanisława Moniuszki. Zajmuje się również reżyserią.
Tadeusz Wicherek nagrał kilka płyt CD z Warszawską Orkiestrą Symfoniczną. Z Filharmonią Kaliską zrealizował pierwsze polskie nagranie całej Pasji wg św. Jana J. S. Bacha. Ma w swoim repertuarze bogaty zbiór utworów symfonicznych, m.in. utwory kompozytorów kostarykańskich.
Koncert „Perły retro rocka lat 60.” odbędzie się 21 kwietnia. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie POS.
(l.)

Zobacz kolejny artykuł

Młodzi mistrzowie recytacji

Amelia Tomaszewska, Magdalena Brygier i Laura Szewczyk to niekwestionowane zwyciężczynie tegorocznej czterdziestej już edycji konkursu. …