Najnowsze informacje

1872 nowe książki

W roku jubileuszowym Książnica zaprasza wszystkich płocczan do wzięcia udziału w niezwykłej akcji. Jej celem jest zebranie 1872 nowych książek – ta liczba dała początek organizowanej 80 lat temu w mieście bibliotece i czytelni. A może uda się podarować jubilatce jeszcze więcej woluminów?
Bibliotekę otwarto 14 listopada 1937 roku przy ulicy Tadeusza Kościuszki 3, dzięki ofiarności mieszkańców, których dary wzbogaciły pierwsze zbiory. Dzisiaj organizatorzy zapraszają do podobnej zbiórki. Zapraszają sponsorów, którzy w porozumieniu z bibliotekarzami zakupią i przekażą nowe książki.
Akcja zakończy się 14 listopada 2017 roku. Szczegóły kampanii będą na bieżąco omawiane na stronie internetowej, na FB oraz na łamach Tygodnika Płockiego. – Wierzymy, że płocczanom spodoba się ta inicjatywa i nie tylko powtórzą, ale nawet przebiją efektem wynik historycznej kampanii – zachęcają pomysłodawcy przedsięwzięcia. Sponsorzy więcej informacji mogą uzyskać w siedzibie głównej Książnicy przy ulicy Tadeusza Kościuszki lub w którejś z filii bibliotecznej. (lesz)

Zobacz kolejny artykuł

Kabrioletem na 200-lecie

Z Leonardem Sobierajem, dyrektorem Muzeum Mazowieckiego w Płocku rozmawia Lena Szatkowska.  Czy to prawda, że …