Najnowsze informacje

Znaleziono narkotyki warte około 75 tysięcy złotych

W miniony wtorek, 4 kwietnia mieszkańcy Imielnicy oglądali sceny niczym z filmów sensacyjnych. Po uliczkach osiedla domków jednorodzinnych mknęły nieoznakowane radiowozy na sygnałach.
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali 32-letniego płocczanina. – Podczas kontroli okazało się, że ma on przy sobie torebkę z zawartością suszu roślinnego. W tej sytuacji funkcjonariusze udali się do domu mężczyzny, gdzie przeprowadzili przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych. W jednym z nich znaleźli plantację konopi indyjskich – informuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
Plantacja była wyposażona w sprzęt potrzebny do uprawy tych roślin. Były to między innymi wentylatory, specjalne lampy led oraz nawozy. Przybliżona wartość sprzętu zainstalowanego na plantacji to około 20 tysięcy złotych. W chwili gdy policjanci weszli na plantację, rosło tam 75 krzewów konopi. Funkcjonariusze znaleźli również około kilograma suszu roślinnego. Zarówno sadzonki, jak i susz zostały poddane badaniu testerem, który wykazał pozytywny wynik w kierunku zawartości niedozwolonej substancji THC.
– Łącznie policjanci zabezpieczyli narkotyki w ilości około 2,5 kilograma, których wartość wstępnie została określona na około 75 tysięcy złotych – podsumowuje Krzysztof Piasek. – W ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, za uprawę konopi indyjskich w znacznej ilości przewidziana jest kara do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków w znacznej ilości grozi kara do 10 lat więzienia.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Znęcał się nad żoną

Najbliższe trzy miesiące 47-latek zatrzymany przez pacyńskich policjantów spędzi w areszcie śledczym. Mężczyzna od dłuższego …