Najnowsze informacje

Uwaga na tę firmę

Miejski rzecznik konsumentów w Płocku informuje, że firma Polskie Centrum Telemedyczne Sp. z o.o. została wykreślona z rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego i zakończyła swoją działalność. To efekt skarg płocczan na działalność spółki.
Firma Polskie Centrum Telemedyczne świadczyła usługi TeleEKG. O jej niewłaściwych praktykach płocczanie zaalarmowali miejskiego rzecznika konsumentów. W efekcie postępowanie w sprawie spółki wszczął Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. – W przypadku otrzymywania dalszych wezwań do zapłaty lub innych pism od spółki Polskie Centrum Telemedyczne konsumenci powinni zgłosić się do Biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów w celu uzyskania szczegółowych informacji – informują służby prasowe Urzędu Miasta.
Jednocześnie płocczanie proszeni są o szczególną rozwagę przy zawieraniu umów w swoich domach z firmami, które podszywają się pod dotychczasowych operatorów świadczących usługi telekomunikacyjne czy sprzedawców energii elektrycznej, kusząc niższymi opłatami. Należy pamiętać, że przed podpisaniem umowy trzeba sprawdzić dokładnie przedsiębiorcę, z którym zawieramy umowę. W przypadku niekorzystnych warunków zawartej już umowy – na podstawie art. 27 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. 2014, poz. 827) – od każdej umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa (w mieszkaniu, na pokazie) lub na odległość (przez internet, przez telefon) można odstąpić w ciągu 14 dni.
W przypadku pojawienia się pytań lub problemów z firmami oferującymi sprzedaż różnego rodzaju sprzętów czy usług, rzecznik prosi o kontakt z Biurem Miejskiego Rzecznika Konsumentów, al. Piłsudskiego 6, II piętro, pok. 213/214, tel. 24 367-15-81, w celu uzyskania porady prawnej.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Znęcał się nad żoną

Najbliższe trzy miesiące 47-latek zatrzymany przez pacyńskich policjantów spędzi w areszcie śledczym. Mężczyzna od dłuższego …