Najnowsze informacje

Usiłowanie zabójstwa przy ulicy Otolińskiej

Policjanci z Wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu, z Komendy Miejskiej Policji w Płocku zatrzymali kobietę podejrzaną o usiłowanie zabójstwa mieszkanki Płocka. Podejrzana została aresztowana na trzy miesiące, grozi jej kara nawet do dożywotniego pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło 31 lipca przy ul. Otolińskiej. Młoda, 19-letnia kobieta, nieposiadająca stałego miejsca zameldowania, przebywała u swojej znajomej, 59-letniej mieszkanki Płocka. – Podejrzana zadała pokrzywdzonej kilka ciosów nożem, powodując u niej poważne obrażenia ciała, które zagrażały jej życiu. Ciosy wymierzone były między innymi w okolice serca, szyi oraz pleców. Pokrzywdzona została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy. W tej chwili stan zdrowia kobiety nie zagraża jej życiu – informuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
Po zdarzeniu młoda kobieta uciekła. – O zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci, którzy natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawczyni. Dziewiętnastolatka ukrywała się. W wyniku prowadzonej intensywnej pracy operacyjnej, płoccy policjanci zatrzymali kobietę. Jak się później okazało, kobieta przebywała na terenie powiatu płońskiego, gdzie 4 sierpnia, około godziny 3.00 w nocy została zatrzymana przez płockich funkcjonariuszy – dodaje Krzysztof Piasek.
Zatrzymana została przesłuchana pod zarzutem usiłowania zabójstwa. Kobieta nie przyznała się do zarzucanego czynu. Została doprowadzona do sądu, który zadecydował o jej tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

(jac)

 

 

Zobacz kolejny artykuł

Znęcał się nad żoną

Najbliższe trzy miesiące 47-latek zatrzymany przez pacyńskich policjantów spędzi w areszcie śledczym. Mężczyzna od dłuższego …