Najnowsze informacje

Policja odzyskała biżuterię

Policjanci z komisariatu na Podolszycach ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do domu na osiedlu Imielnica. Mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Do włamania doszło pod koniec czerwca. Z domu zginęły biżuteria i pieniądze. Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą, prowadzili intensywną pracę operacyjną, w wyniku której wytypowali mężczyznę, który mógł mieć związek z tym włamaniem. Był to 33-letni mieszkaniec Płocka. – Podczas przesłuchania przyznał się do włamania, a w jego mieszkaniu została odnaleziona skradziona biżuteria. Jak się okazało, zatrzymany płocczanin był w trakcie przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności, którą miał orzeczoną za podobne przestępstwa. Koniec jego dotychczasowej kary jest przewidziany na rok 2035, jednak za nowe włamanie grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd po zapoznaniu się z materiałami zebranymi w tej sprawie zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na 3 miesiące – informuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
Policjanci w wyniku dalszej pracy operacyjnej ustalili drugiego sprawcę włamania. Okazało się, że jest to 35-letni mężczyzna, nieposiadający stałego adresu zameldowania. W wyniku intensywnych ustaleń policjanci zatrzymali mężczyznę w gminie Brudzeń Duży. – Drugi z zatrzymanych nie przyznał się do włamania, ale zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na skierowanie do sądu wniosku o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przychylił się do wniosku i drugi mężczyzna został również tymczasowo aresztowany na 3 miesiące – dodaje Krzysztof Piasek.
Policjanci odzyskali skradzioną biżuterię o wartości przekraczającej siedem tysięcy złotych.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Znęcał się nad żoną

Najbliższe trzy miesiące 47-latek zatrzymany przez pacyńskich policjantów spędzi w areszcie śledczym. Mężczyzna od dłuższego …