Najnowsze informacje
2.03.2011 PŁOCK, POLICJA, SAMOCHÓD

Pobicie podczas kontroli

Jeden z płockich dzielnicowych uniemożliwił agresywnemu mężczyźnie pobicie członków rodziny. Mundurowy sam stał się celem ataku. Napastnik trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na ul. Słowackiego. Jeden z dzielnicowych, kontrolując wspólnie z pracownicą socjalną rodzinę, w której dochodzi do faktów przemocy domowej, sam został zaatakowany.
– Zastali na miejscu nietrzeźwego mężczyznę, który groził domownikom i usiłował ich pobić. Widząc to, dzielnicowy natychmiast zasłonił ofiary przemocy i stając między napastnikiem i członkami jego rodziny uniemożliwił mężczyźnie ich pobicie. Dzięki temu zarówno rodzina, jak i pracownica socjalna mogły bezpiecznie opuścić mieszkanie – relacjonuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek. – Nietrzeźwy napastnik skierował swoją agresję przeciwko dzielnicowemu. Doszło między nimi do szamotaniny, w wyniku której zarówno on, jak i dzielnicowy doznali obrażeń ciała. Na miejscu pojawił się również patrol policji wezwany w celu udzielenia wsparcia dzielnicowemu. Agresywny mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Po udzielonej mu pomocy medycznej, został osadzony w policyjnym areszcie. Dzielnicowy również znalazł się w szpitalu, gdzie udzielono mu pomocy medycznej – informuje Krzysztof Piasek.
Zatrzymany w policyjnym areszcie 28-letni napastnik, po wytrzeźwieniu został przesłuchany pod zarzutem czynnej napaści na funkcjonariusza, następnie został doprowadzony do sądu. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. – Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, którego głównym zadaniem jest niesienie pomocy tym wszystkim, którzy jej potrzebują. W powyższym przypadku dzielnicowy, który udzielał pomocy ofiarom przemocy, sam stał się obiektem ataku ze strony nietrzeźwego napastnika – dodaje Krzysztof Piasek.
Należy pamiętać, że policjant na służbie jest funkcjonariuszem publicznym i poza obowiązkami, jakie wynikają z pełnionej służby, korzysta również z ochrony prawnej. W kodeksie karnym za czynną napaść na funkcjonariusza policji przewidziana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Znęcał się nad żoną

Najbliższe trzy miesiące 47-latek zatrzymany przez pacyńskich policjantów spędzi w areszcie śledczym. Mężczyzna od dłuższego …