Najnowsze informacje

Oszuści są wśród nas

Ludzie pracują w różnych zawodach, niektóre z nich określane są zawodami publicznego zaufania. Wydaje się więc, że można wierzyć, no właśnie – komu tak naprawdę można dziś wierzyć? Kiedyś na tej liście pojawiliby się między innymi: lekarze, dziennikarze, prawnicy. Niestety jest ona coraz krótsza. Zdaniem naszej czytelniczki należałoby skreślić z tej listy „prawników”.
Takie wartości jak wiara w ludzi, że każdy chce dla drugiego człowieka dobrze, a przynajmniej ma dobre intencje, to dziś rzadkość. Przestaliśmy wierzyć, bo oszuści – jak to określa policja – których ograniczeniem jest tylko wyobraźnia, są wśród nas i żerują na naszych uczuciach. Metody „na wnuczka”, „na policjanta” czy „na człowieka w potrzebie” mimo ostrzeżeń nadal zbierają żniwa.
Nasza czytelniczka miała do wynajęcia dom o powierzchni 200 m kw., w niewielkiej miejscowości pod Płockiem. Posiadłość właśnie została wyremontowana, a na ogłoszenie odpowiedział „prawnik” z Warszawy. Pani B. sprawdziła, czy jest on rzeczywiście „prawnikiem” i wynajęła mu jedno z pomieszczeń na biuro prawne.
– Przede wszystkim sprawdziłam tego pana, znalazłam w Internecie stronę jego firmy, zarejestrowanej w Warszawie, ze zdjęciami jego szacownych kolegów prawników, z listą spraw, którymi się zajmują. Pan potwierdził, że jest radcą prawnym i potrzebuje wynająć tylko jedno pomieszczenie, w którym będzie przyjmował klientów, a dodatkowo – prowadził pomoc internetową. Nie było najmniejszych podstaw, żeby mu nie wierzyć, dokumenty wyglądały na prawdziwe. Słowem – nie mieliśmy z mężem żadnych podejrzeń – opowiada pani B.
Umowa została spisana, a prawnik przejął jedno pomieszczenie. Dwie faktury wystawione przez właścicieli domu zostały zapłacone, a trzecia nie. Na wszelki wypadek pani B. pojechała do swojego domu, by wyjaśnić sprawę. Oczywiście nie podejrzewała, że coś może być nie w porządku.

 

Zobacz kolejny artykuł

Znęcał się nad żoną

Najbliższe trzy miesiące 47-latek zatrzymany przez pacyńskich policjantów spędzi w areszcie śledczym. Mężczyzna od dłuższego …