Najnowsze informacje

Fałszywy policjant okradł płocczankę

W poniedziałek, 26 czerwca doszło do oszustwa na szkodę 61-letniej mieszkanki Płocka. Kobieta straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Mężczyzna, który dzwonił do kobiety, poinformował ją, że jest oficerem Centralnego Biura Śledczego Policji i prowadzi sprawę dotyczącą osób włamujących się na konta bankowe. Polecił kobiecie, aby przelała wszystkie swoje pieniądze na inne konto – jak się później okazało, było to konto oszustów – oraz aby zaciągnęła kredyt w banku i te pieniądze również przelała na „bezpieczne konto”. W ten sposób miała uchronić swoje pieniądze przed kradzieżą, natomiast poprzez zaciągnięcie kredytu pokrzywdzona miała uniemożliwić przestępcom zaciągnięcie drugiego kredytu na jej nazwisko. – Kobieta przelewając pieniądze na tzw. „bezpieczne konto” straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Były to jej oszczędności i pokaźny kredyt w banku – informuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
Policjanci ponownie apelują do mieszkańców miasta i powiatu płockiego, aby zachowali szczególną ostrożność w kontaktach z osobami obcymi, również z osobami, które mówią, że są policjantami lub oficerami Centralnego Biura Śledczego Policji. Funkcjonariusze przypominają, aby pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy obcym, nie zakładać jakichkolwiek kont na polecenie „policjantów”, czy też nie przelewać pieniędzy na tzw. „bezpieczne konta”. Każde polecenie przelania pieniędzy czy umieszczenia pieniędzy na innym koncie lub przekazania ich policji jest oszustwem. – Prawdziwi policjanci nigdy nie wykorzystują pieniędzy obywateli do prowadzonych spraw, nigdy też nie polecają, aby przelewać pieniądze na jakieś inne konta – podkreśla Krzysztof Piasek.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Znęcał się nad żoną

Najbliższe trzy miesiące 47-latek zatrzymany przez pacyńskich policjantów spędzi w areszcie śledczym. Mężczyzna od dłuższego …