Fałszywe ubezpieczycielki

Złota biżuteria o łącznej wartości prawie 4,5 tysiąca złotych padła łupem oszustki podszywającej się pod przedstawicielkę firmy ubezpieczeniowej. Pokrzywdzone to dwie starsze mieszkanki Gostynina.
We wtorek, 3 października w Gostyninie na ul. Wojska Polskiego prawdopodobnie ta sama młoda kobieta pod pozorem wykonania polisy po zmarłych mężach weszła do mieszkań dwóch starszych kobiet i dokonała kradzieży złotej biżuterii o łącznej wartości prawie 4,5 tys. złotych. – Sposób działania oszustki w obu przypadkach był taki sam. Najpierw młoda kobieta powiedziała swoim ofiarom, że należą im się pieniądze z polis po zmarłych mężach, a następnie rozpytała o posiadany majątek i pod pozorem sprawdzenia poprosiła o pokazanie złotej biżuterii. Oszustka wykorzystując zbytnią ufność i nieuwagę okradła kobiety. Niestety przeprowadzone natychmiast po zgłoszeniach działania nie doprowadziły do zatrzymania oszustki – informuje st. asp. Grzegorz Kuźnicki z gostynińskiej policji.
W związku z tymi zdarzeniami policja apeluje do wszystkich, a szczególnie do osób starszych i samotnych o zachowanie daleko posuniętej ostrożności w kontaktach z osobami obcymi.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Molestowanie w komendzie stołecznej?

Prokuratura Okręgowa w Płocku wyjaśnia, czy w Komendzie Stołecznej Policji doszło do molestowania i mobbingu. …