Najnowsze informacje

Uwaga na zmiany w ruchu

Rozpoczęła się budowa ronda z prawdziwego zdarzenia na skrzyżowaniu ulic Dobrzyńskiej i Medycznej. Koszt inwestycji to 1 903 942,68 zł brutto. Prace zakończą się w połowie przyszłego roku.
Jeszcze przed Bożym Narodzeniem ruszyły prace budowlane na skrzyżowaniu ulic Dobrzyńskiej i Medycznej na Winiarach. W miejsce tymczasowego ronda wyznaczonego przez plastikowe barierki powstanie prawdziwa wyspa. – Na przełomie 2013/14 r. będą realizowane prace związane z przebudową i usunięciem kolizji w infrastrukturze podziemnej w branżach: wodociągowej, sanitarnej, centralnego ogrzewania, teletechnicznej i energetycznej. To pierwszy etap prac. Wiosną rozpocznie się etap drugi, zostaną wykonane roboty w branży drogowej. Powstaną: wyspa centralna, nowa nawierzchnia jezdni w rejonie skrzyżowania oraz dodatkowe elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego. Nowe rondo będzie także doświetlone i zastąpi tymczasowe rondo wytyczone pod koniec 2011 r., które usprawniło ruch w tej części miasta – informuje Konrad Kozłowski z zespołu spraw medialnych Urzędu Miasta.
Inwestorem jest Miejski Zarząd Dróg. Wykonawcą nowego ronda jest firma Darbud z Białej. Cała inwestycja ma się zakończyć do 30 czerwca 2014 roku. W pierwszym etapie swoje prace wykonają także firmy, które w rejonie skrzyżowania mają swoje sieci infrastruktury podziemnej. W tym czasie u zbiegu ulic Dobrzyńskiej i Medycznej będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. Ruch odbywa się po drodze tymczasowej z płyt betonowych oraz objazdem przez ul. Polskiego Czerwonego Krzyża.    (jac)
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Plac Narutowicza do przebudowy

Rozstrzygnięty został konkurs na zagospodarowanie placu Narutowicza. Kapituła konkursu najwyżej oceniła pracę autorstwa Anny Przybysz. …