Najnowsze informacje
anal pump

Ulice Kołłątaja i Rozego do przebudowy

Urząd Miasta poszukuje wykonawców remontu ulic Kołłątaja i Rozego. Wyniki przetargu powinniśmy poznać po 11 września – to tego dnia zostaną otwarte oferty.
To kolejny etap większego przedsięwzięcia obejmującego budowę ulic: Staszica, Heweliusza, Kołłątaja, Kopernika, Stodółkiewicza, Krzywickiego, Kolberga i Rozego.
Nawierzchnie ulic Kołłątaja i Rozego wraz z chodnikami i dojściami oraz wjazdami do posesji zostaną wykonane z kostki brukowej. Niezbędna jest też budowa i renowacja infrastruktury podziemnej: kolektorów kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej, oświetlenia. W tym samym czasie firma Fortum zamierza wybudować sieć ciepłowniczą w tych ulicach. Termin zakończenia prac – według ogłoszenia o przetargu – to 30 czerwca przyszłego roku.
W poprzednich latach przebudowano już ulice Kopernika, Heweliusza, Staszica i Krzywickiego. Na decyzję o gruntownym remoncie czekają jeszcze ulice Stodółkiewicza i Kolberga.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Rozstrzygnięto przetarg na ścieżkę rowerową

Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg na drugi etap budowy ścieżek rowerowych. Postępowanie wcześniej było kilkukrotnie …