Najnowsze informacje

Rozstrzygnięto przetarg na ścieżkę rowerową

Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg na drugi etap budowy ścieżek rowerowych.
Postępowanie wcześniej było kilkukrotnie unieważniane z powodu zbyt drogich ofert. Kilkanaście dni temu MZD rozstrzygnął kolejny przetarg. W pierwszej części dotyczącej budowy ścieżki rowerowej w ciągu ulic Nowy Rynek i Obrońców Westerplatte postępowanie zostało unieważnione. Wpłynęła tylko jedna oferta – od konsorcjum firm Hydropol z Gostynina i Przedsiębiorstwa Instalacyjno-Budowlanego Waskop z Płocka. Jednak cena 6 295 000 złotych znacznie przewyższała środki, jakie zamawiający, czyli MZD, zamierzał przeznaczyć na realizację inwestycji.
Udało się za to wybrać wykonawcę trasy rowerowej R-1 od al. Armii Krajowej przy Panoramie Płockiej wzdłuż ul. Wyszogrodzkiej, al. Piłsudskiego, Al. Jachowicza do ul. Bielskiej. Wybudowanie tej ścieżki rowerowej ma być wstępem do zorganizowania w Płocku systemu roweru miejskiego, czyli wypożyczalni jednośladów, z których każdy mógłby korzystać. Wykonawcą inwestycji ma być konsorcjum płockich firm: Firma Remontowo-Budowlana Lipowski, Zakład Budowlano-Montażowy Budomont oraz PHU Partnerstwo. Cena inwestycji, na podstawie informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty, to 8 585 400 złotych brutto. W tym tygodniu powinna zostać podpisana umowa z wykonawcą.
Obecnie cała infrastruktura rowerowa w Płocku – czyli ścieżki i szlaki rowerowe – mają w sumie około 50 kilometrów długości. Warto pamiętać, że jeszcze w 2012 roku było to około 12 kilometrów. Wkrótce wydłuży się o kolejne, budowane właśnie odcinki ścieżek rowerowych wzdłuż ulic Popłacińskiej, Portowej i Kolejowej oraz od ronda 19 pp Odsieczy Lwowa do granic miasta.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Plac Narutowicza do przebudowy

Rozstrzygnięty został konkurs na zagospodarowanie placu Narutowicza. Kapituła konkursu najwyżej oceniła pracę autorstwa Anny Przybysz. …