Najnowsze informacje

Przy ul. Kazimierza Wielkiego powstanie żłobek

Spółka Inwestycje Miejskie wybrała wykonawcę dokumentacji projektowej i kosztorysowej żłobka z budynkiem mieszkalnym oraz budynku mieszkalnego. Obiekty mają powstać w miejscu dawnego przedszkola przy ulicy Kazimierza Wielkiego.
Przygotowaniem dokumentacji wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę zajmuje się firma Archenika z Poznania. Koszt dokumentacji to 289 050 złotych brutto, ma być gotowa do końca lutego przyszłego roku. Inwestycja będzie podzielona na dwa etapy. W pierwszym ma powstać żłobek z budynkiem mieszkalnym. Mieszkań ma być około 12 w jednej klatce schodowej. Resztę budynku zajmie żłobek dla 93 dzieci w trzech grupach. Oprócz sal dla dzieci (podzielonych na salę zabaw i odrębną część sypialną z węzłami sanitarnymi i pomieszczeniami magazynowymi) będą także pomieszczenia administracyjne, gabinety psychologa, logopedy i fizjoterapeuty, ogólnodostępne pomieszczenia sanitarne, magazynowe i techniczne, a także blok żywieniowy. Przy budynku powstaną dwa place zabaw dostosowane do wieku dzieci. Wszystkie pomieszczenia dla dzieci mają być zlokalizowane na parterze obiektu.
Budynek B – ten ze żłobkiem i częścią mieszkalną ma powstać w pierwszej kolejności od strony ul. Polnej. W czasie realizacji tej części inwestycji powstanie infrastruktura podziemna potrzebna do obsługi budynku A, której realizacja wymagałaby prac rozbiórkowych na terenach zagospodarowanych w pierwszym etapie inwestycji.
W drugiej kolejności będzie budowany budynek A – od strony ul. Kazimierza Wielkiego. Ma w nim być 30 mieszkań o powierzchni od 30 do 70 metrów kwadratowych w dwóch klatkach schodowych. To wszystko na czterech kondygnacjach.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Plac Narutowicza do przebudowy

Rozstrzygnięty został konkurs na zagospodarowanie placu Narutowicza. Kapituła konkursu najwyżej oceniła pracę autorstwa Anny Przybysz. …