Najnowsze informacje

Przebudowa nabrzeża wiślanego w Płocku

Urząd Miasta ogłosił przetarg na przebudowę nabrzeża wiślanego na odcinku od mostu Legionów Piłsudskiego do plaży za Morką. Szacowany koszt inwestycji to kwota około 35 milionów złotych.
W tegorocznym budżecie znalazło się 19 milionów złotych z przeznaczeniem na przebudowę nabrzeża wiślanego. Urząd Miasta chce pozyskać 20 milionów unijnej dotacji. Konkurs na dofinansowanie powinien zostać rozstrzygnięty we wrześniu.
– Wniosek o dofinansowanie już złożyliśmy. Jednak jeśli nie dostaniemy dofinansowania, to środków na dokończenie inwestycji będziemy szukać w budżecie miasta – informuje Hubert Woźniak z ratuszowego zespołu współpracy z mediami. Jeśli miasto dostanie unijne dofinansowanie, inwestycja będzie musiała zakończyć się do połowy przyszłego roku.
O przebudowie nabrzeża na prawym brzegu Wisły w Płocku mówi się od lat. Pierwszy projekt był gotowy już w 2009 r. Obejmował m.in. budowę portu jachtowego, kapitanatu, stacji paliw. Miasto starało się wówczas o unijne dofinansowanie, ale środków nie dostało. W 2010 r. były wybory samorządowe i ówczesny prezydent Płocka Mirosław Milewski podjął decyzję o zrealizowaniu jednego elementu – przy nabrzeżu rozpoczęła się budowa molo.
Inwestycji nie udało się zakończyć w roku wyborczym.

Zobacz kolejny artykuł

Plac Narutowicza do przebudowy

Rozstrzygnięty został konkurs na zagospodarowanie placu Narutowicza. Kapituła konkursu najwyżej oceniła pracę autorstwa Anny Przybysz. …