Najnowsze informacje

Początek prac we wrześniu

W miniony piątek, 18 sierpnia prezydent Andrzej Nowakowski i jego zastępca Jacek Terebus podpisali z przedstawicielami zarządu firmy PORR – Marcinem Lewandowskim i Jakubem Chojnackim – umowę na przebudowę nabrzeża wiślanego na odcinku od mostu Legionów Piłsudskiego do plaży za Morką. Inwestycja ma kosztować, według informacji z Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta 31 798 251, 73 złotych.
Inwestycja powinna być gotowa do 30 czerwca przyszłego roku. – Cały czas jesteśmy w grze o pozyskanie środków unijnych, chodzi o kwotę maksymalnie 20 milionów złotych w ramach konkursu, który cały czas jeszcze trwa. Mamy nadzieję, że te środki pozyskamy. Na razie mamy zabezpieczone środki na ten rok i na rok przyszły – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
Odpowiadający za miejskie inwestycje zastępca prezydenta Jacek Terebus zaznacza, że jest przygotowany także wariant, w którym miasto nie pozyska środków unijnych. Wówczas prace nieco by się wydłużyły, a środki finansowe trzeba byłoby również zabezpieczyć w budżecie na rok 2019.
Dla firmy PORR z Warszawy to już trzecia w tym roku umowa podpisana z płockim samorządem – dwie poprzednie to budowa jednego z fragmentów obwodnicy oraz przebudowa ulic na Kostrogaju. – Obiecujemy jak najszybsze rozpoczęcie robót. Wiemy, że Urząd Miasta jest bardzo wymagający – mówi członek zarządu firmy PORR Jakub Chojnacki.
– Płockie inwestycje są zawsze bardzo dobrze przygotowane. Współpraca jest błyskawiczna, a problemy budowlane rozwiązywane natychmiast. Termin jest wymagający, ale na pewno zostanie dotrzymany – dodaje Marcin Lewandowski z zarządu firmy PORR.
Prace mają się przede wszystkim rozpocząć od budowy infrastruktury podziemnej, w tym systemu kanalizacji. Na nabrzeżu ma powstać ścieżka biegowa, plac zabaw oraz promenada spacerowa.

Zobacz kolejny artykuł

Plac Narutowicza do przebudowy

Rozstrzygnięty został konkurs na zagospodarowanie placu Narutowicza. Kapituła konkursu najwyżej oceniła pracę autorstwa Anny Przybysz. …