Początek prac we wrześniu

W miniony piątek, 18 sierpnia prezydent Andrzej Nowakowski i jego zastępca Jacek Terebus podpisali z przedstawicielami zarządu firmy PORR – Marcinem Lewandowskim i Jakubem Chojnackim – umowę na przebudowę nabrzeża wiślanego na odcinku od mostu Legionów Piłsudskiego do plaży za Morką. Inwestycja ma kosztować, według informacji z Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta 31 798 251, 73 złotych.
Inwestycja powinna być gotowa do 30 czerwca przyszłego roku. – Cały czas jesteśmy w grze o pozyskanie środków unijnych, chodzi o kwotę maksymalnie 20 milionów złotych w ramach konkursu, który cały czas jeszcze trwa. Mamy nadzieję, że te środki pozyskamy. Na razie mamy zabezpieczone środki na ten rok i na rok przyszły – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
Odpowiadający za miejskie inwestycje zastępca prezydenta Jacek Terebus zaznacza, że jest przygotowany także wariant, w którym miasto nie pozyska środków unijnych. Wówczas prace nieco by się wydłużyły, a środki finansowe trzeba byłoby również zabezpieczyć w budżecie na rok 2019.
Dla firmy PORR z Warszawy to już trzecia w tym roku umowa podpisana z płockim samorządem – dwie poprzednie to budowa jednego z fragmentów obwodnicy oraz przebudowa ulic na Kostrogaju. – Obiecujemy jak najszybsze rozpoczęcie robót. Wiemy, że Urząd Miasta jest bardzo wymagający – mówi członek zarządu firmy PORR Jakub Chojnacki.
– Płockie inwestycje są zawsze bardzo dobrze przygotowane. Współpraca jest błyskawiczna, a problemy budowlane rozwiązywane natychmiast. Termin jest wymagający, ale na pewno zostanie dotrzymany – dodaje Marcin Lewandowski z zarządu firmy PORR.
Prace mają się przede wszystkim rozpocząć od budowy infrastruktury podziemnej, w tym systemu kanalizacji. Na nabrzeżu ma powstać ścieżka biegowa, plac zabaw oraz promenada spacerowa.

Zobacz kolejny artykuł

Najwcześniej pojedziemy w lutym…

Drugim odcinkiem obwodnicy – pomiędzy ulicami Otolińską i Bielską – pojedziemy najwcześniej w lutym przyszłego …