Najnowsze informacje

W Płocku przybędzie 13 kilometrów ścieżek rowerowych

Trwa budowa kolejnych odcinków ścieżek rowerowych wzdłuż płockich ulic. W tym roku przybędzie ich ponad 13 kilometrów. Najdłuższa połączy Podolszyce z centrum miasta.
Na budowę dróg rowerowych Płock pozyskał dofinansowanie ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego w latach 2014–20. Chodzi o projekt „Budowa ścieżek rowerowych na terenie miasta Płocka”. Jego całkowity szacowany koszt to 15 milionów złotych. Dofinansowanie wyniosło 11,4 mln złotych.
Już trwa budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Dobrzykowskiej na odcinku od ul. Wąskiej do granic miasta. W tym przypadku chodzi o refinansowanie realizowanej inwestycji.
Na przełomie kwietnia i maja Miejski Zarząd Dróg ogłosi przetarg na budowę kolejnych odcinków ścieżek rowerowych. Będą to: droga rowerowa R-70 w ciągu ulicy Popłacińskiej, Portowej i Kolejowej od ulicy Kolejowej do granicy miasta oraz od ulicy Portowej do lewego brzegu Wisły; droga rowerowa R-62 w ciągu al. Broniewskiego; droga rowerowa R-21 w ciągu ulicy Mostowej, od mostu do ul. Tumskiej oraz w ciągu ulic Nowy Rynek i Obrońców Westerplatte; droga rowerowa R-1 w ciągu ulic: Wyszogrodzka – Piłsudskiego – Jachowicza na odcinku od Armii Krajowej do ul. Bielskiej. Realizacja tej ostatniej inwestycji zakończy się w przyszłym roku.
To jednak nie wszystko. Ścieżka rowerowa powstanie wzdłuż remontowanego odcinka ulicy Harcerskiej.
Urząd Miasta wciąż czeka na rozstrzygnięcie konkursu na unijne dofinansowanie mobilnych środków transportu miejskiego. Pozyskane dzięki temu środki posłużą do sfinansowania budowy dróg rowerowych wzdłuż ulic Tysiąclecia, Mickiewicza i Łukasiewicza.
Obecnie cała infrastruktura rowerowa w Płocku – czyli ścieżki i szlaki rowerowe – mają w sumie około 50 kilometrów długości. Warto przypomnieć, że jeszcze w 2012 roku było to około 12 kilometrów.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Plac Narutowicza do przebudowy

Rozstrzygnięty został konkurs na zagospodarowanie placu Narutowicza. Kapituła konkursu najwyżej oceniła pracę autorstwa Anny Przybysz. …