Najnowsze informacje

W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie przetargu

Trwa drugi już przetarg na adaptację budynku po Gimnazjum nr 2 przy ulicy Jakubowskiego na potrzeby Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki.
W pierwszym przetargu, który zakończył się na początku czerwca, wpłynęły dwie oferty. Obie znacznie przekraczały kwotę 3 651 181,39 złotych, którą Urząd Miasta zamierza przeznaczyć na tę inwestycję. Już teraz wiadomo, że w kolejnym przetargu także wpłynęły dwie oferty. Złożyły je firmy: Eurodom z Tłuchówka – proponując kwotę 4 785 000 złotych oraz Jarmar z Łącka z kwotą 4 534 418,76 złotych. Obie firmy zapewniają, że są gotowe wykonać wszystkie prace do 10 maja przyszłego roku. Jak zapewnił nas w ubiegłym tygodniu Hubert Woźniak z ratuszowego zespołu współpracy z mediami, przetarg wciąż trwa.
Obecnie POKiS mieści się w ciasnych pomieszczeniach w budynku przy ulicy Sienkiewicza. Przeprowadzka do wyremontowanego budynku przy ul. Jakubowskiego z pewnością pozwoli na rozszerzenie oferty kulturalnej.
Budynek dawnego gimnazjum zostanie przede wszystkim przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Jedno ze znajdujących się przy nim boisk zostanie przebudowane na parking, który będzie można w przyszłości wykorzystywać jako miejsce działań animacyjnych.
W piwnicy zostaną przygotowane sala zajęć dla przedszkolaków, szatnia i pomieszczenia dla konserwatorów. Dawna stołówka zamieni się w kawiarenkę. Będzie też miejsce na magazyny. W piwnicy powstaną też dwie wygłuszone sale prób dla zespołów muzycznych.
Na parterze zaplanowano portiernię i pomieszczenia administracyjne oraz salę taneczną. Na pierwszym piętrze znajdą się pracownie: promocji, plastyczna, fotograficzna, studio nagrań, pomieszczenia administracyjne, socjalne, sale prób oraz galeria na wystawy.
Na drugim piętrze powstaną: sala teatralna z zapleczem, sale dydaktyczne, sala prób wokalnych, pomieszczenia administracyjne oraz garderoba dla Zespołu Pieśni i Tańca Wisła. W budynku nadal będzie funkcjonować poradnia pedagogiczno-psychologiczna.
Największe zmiany czekają dotychczasową salę gimnastyczną. Zmieni się ona w salę widowiskową, której teraz brakuje POKiS-owi. Będzie przy niej mała szatnia oraz garderoba z łazienką i prysznicem. Sala widowiskowa ma pomieścić około 200 osób. Nie będzie na niej stałej widowni. Tę rolę będą pełnić składane krzesła rozstawiane w zależności od potrzeb. Pomieszczenie będzie klimatyzowane. Klimatyzacja lub odpowiednia wentylacja zostanie zamontowana także w salach prób zespołów muzycznych, studiu nagrań, salach prób i pracowni muzycznej.
Warto dodać, że na początku kwietnia Urząd Miasta otrzymał 2,7 mln zł wsparcia ze środków unijnych na adaptację budynku dawnego gimnazjum nr 2 na potrzeby POKiS-u.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Radni rozdzielili prawie pół miliona złotych. Dotacje na zabytki

Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miasta radni zdecydowali o udzieleniu dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub …