Najnowsze informacje
anal pump

Nowoczesne ławki, zieleń, alejki

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się odbiory techniczne w parku na Podolszycach Południe. Już teraz mieszkańcy osiedla mogą korzystać z nowych alejek spacerowych wokół otwartego w ubiegłym roku placu zabaw.
Od lat lasek brzozowy na Podolszycach Południe wzbudzał wiele emocji. Zielony teren w centrum osiedla nie był zagospodarowany, czego nie mogli zrozumieć mieszkańcy, którzy chcieli mieć w pobliżu tereny rekreacyjne. W ubiegłym roku udało się rozpocząć zagospodarowanie lasku. Pierwszym etapem była budowa najnowocześniejszego w Płocku placu zabaw dla dzieci. W realizacji inwestycji pomógł finansowo Orlen.
W tym roku został zrealizowany drugi etap przedsięwzięcia. – Zakończyliśmy budowę alejek spacerowych, zostały ustawione elementy małej architektury: siedziska, ławki, śmietniczki. Najbardziej widowiskowym elementem parku będzie podświetlana fontanna. Niestety ze względu na porę roku spacerowicze będą mogli ją w pełni podziwiać dopiero na wiosnę. Posadziliśmy także krzewy i drzewa – mówi zastępca dyrektora Muniserwisu Andrzej Gryszpanowicz.
W ramach inwestycji został również wykonany chodnik od parku w kierunku al. Jana Pawła II, pomiędzy osiedlami spółdzielni Chemik i Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Muniserwis rozpoczął także przygotowania do stworzenia Parku 27 Dębów przed kościołem św. Wojciecha. W przyszłości oba parki zostaną ze sobą połączone Pasażem Paderewskiego.    (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Rozstrzygnięto przetarg na ścieżkę rowerową

Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg na drugi etap budowy ścieżek rowerowych. Postępowanie wcześniej było kilkukrotnie …