Najnowsze informacje

Modernizacja we Wcześniaku

Do końca roku potrwają prace remontowe w Domu Studenckim „Wcześniak”. Jak słyszymy na uczelni, remont ma podnieść warunki bezpieczeństwa, ale także rozszerzyć funkcję hotelarską obiektu.
Prace rozpoczęły się w marcu i mają być zakończone do 19 grudnia br. Całość prac, jak informuje Monika Rutkowska – Ryciak z PW Filii Płock, obejmuje dostosowanie obiektu do obowiązujących przepisów bhp i p. poż.
W czasie kilkumiesięcznych prac wykonano już przyłącza wody do zasilania podziemnego zbiornika ppoż. o pojemności 50 m3 oraz zrobiono instalację hydrantową wraz z zabudową zestawu pompowego. W budynku będzie działała nadciśnieniowa instalacja ochrony klatek schodowych oraz dróg ewakuacyjnych przed zadymieniem. W ramach prac dotyczących instalacji elektrycznej zaplanowana jest przebudowa systemu zasilania urządzeń pożarowych, systemu oświetlenia awaryjnego i kierunkowego. Wykonana będzie instalacja teletechniczna (system sygnalizacji pożaru (SSP), system oddymiania nadciśnieniowego, monitoring i wizualizacja).    – Remont ma na celu podniesienie warunków bezpieczeństwa. W planach są dalsze modernizacje pięter akademika, instalacja urządzeń do sieci bezprzewodowej sieci Wi-Fi, a także rozszerzenie funkcji hotelarskiej obiektu – przedstawia zakres zaplanowanych i realizowanych prac Monika Rutkowska-Ryciak.
W Domu Studenckim „Wcześniak” Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, przy ulicy Dobrzyńskiej 5 jest ponad 500 miejsc, z których mogą korzystać studenci uczelni. W budynku dostępne są do wynajęcia umiejscowione na 9 i 10 piętrze pokoje o podwyższonym standardzie. W czasie wakacji, cały akademik przekształcony jest w hotel z dostępnymi 550 miejscami noclegowymi. W akademiku dostępnych jest 106 miejsc hotelowych, w tym 43 o podwyższonym standardzie. Na terenie obiektu dostępny jest niestrzeżony parking.

 rad

Zobacz kolejny artykuł

Chodniki przy ulicy Południowej wyremontowane

Przy ulicy Południowej powstały nowe chodniki. Inwestycja to kolejny projekt zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego …