Najnowsze informacje
anal pump

Na boiska czekali 50 lat

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Płocku z początkiem września cieszyli się nie tylko z rozpoczęcia roku szkolnego, ale również z tego, że przy szkole powstał wreszcie piękny obiekt sportowy: dwa boiska wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, ścianka do tenisa ziemnego, trzy stoły do tenisa stołowego oraz dwie bieżnie i skocznia. Nareszcie lekcje wychowania fizycznego będą wielką przyjemnością.
Przez 50 lat istnienia szkoły przy ul. Brzozowej dzieci mogły korzystać tylko z niewielkiej sali gimnastycznej i starzejącego się z biegiem lat asfaltowego boiska. Teraz, kosztem niemal 3 mln zł, z czego 1,7 mln zł kosztowały urządzenia sportowe, wybudowano nowoczesny obiekt, którego nie powstydziłaby się żadna szkoła w kraju.
– Szkoła Podstawowa nr 12 to szkoła otwarta na potrzeby i zainteresowania naszych dzieci, bezpieczna i nowoczesna. Mamy bardzo dobrze wyposażone sale lekcyjne, stołówkę, świetlicę, bibliotekę, a od kilku dni możemy się dodatkowo cieszyć wspaniałym obiektem sportowym, złożonym z boisk wielofunkcyjnych i terenu rekreacyjnego. Kompleks da wiele możliwości do uprawiania gier zespołowych, co podniesie sprawność fizyczną dzieci i zachęci do większej aktywności. Nasze marzenia wreszcie się spełniły. Mamy nowoczesny kompleks i świetne warunki do rozwijania pasji sportowych uczniów. Obiecujemy wykorzystać je w pełni – zapowiedziała dyrektor SP 12 Agata Bogiel.
W uzupełnieniu dodała, że inwestycja to nie tylko obiekt sportowy, lecz także instalacja odwodnienia, kanalizacja, oświetlenie, monitoring oraz nowe ogrodzenie i miejsca parkingowe dla nauczycieli i rodziców.
Z oddania boisk cieszył się także prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, który osobiście sprawdził ich jakość, popisując się umiejętnościami gry w piłkę nożną. – Potwierdzam, marzenia się spełniają. Warto marzyć, a wiem, że dzieciakom z tej szkoły najbardziej potrzebne były boiska. Poprzednie pochodziły z lat 60., kiedy szkoła powstawała. Od chwili gdy zostałem prezydentem, pani dyrektor stale powtarzała: „Mamy projekt, mamy pomysły, chcielibyśmy tu mieć boiska”. Trochę czekaliśmy na urzeczywistnienie tego marzenia. W końcu pieniądze trafiły do budżetu miasta, po czym okazało się, że koniecznie trzeba zrobić także odwodnienie. Dziś padał deszcz, ale chyba po raz pierwszy pani dyrektor bała się tylko o to, czy zmokniemy, a nie o to, czy w piwnicach i szatniach znowu będzie woda – tłumaczył.
Prezydent zapewniał, że osoby zaangażowane w realizację inwestycji zrobiły wszystko, by dzieci z osiedla Wyszogrodzka przez kolejnych 50 lat mogły się cieszyć ze znakomitych warunków do uprawiania sportu. – Pamiętajcie, że warto marzyć i zrobić wszystko, by te marzenia się urzeczywistniły. Dzisiaj marzenie „12”, rodziców, dzieci, nauczycieli, właśnie się spełniło. Mam nadzieję, że na tych boiskach będzie dużo pozytywnych emocji.

Jol.

Zobacz kolejny artykuł

W Płocku przybędzie kilkanaście kilometrów ścieżek rowerowych

W najbliższych miesiącach wzdłuż płockich ulic przybędzie 13 kilometrów ścieżek rowerowych. Najdłuższa połączy Podolszyce z …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.