Najnowsze informacje

BMX-y i deskorolki

Po nowoczesnym placu zabaw otwartym na Podolszycach w 2010 roku, Skatepark jest kolejną wspólną inicjatywą PKN ORLEN i Urzędu Miasta Płock, której adresatami są młodzi zwolennicy aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu. W ostatni piątek dokonano jego oficjalnego otwarcia.
Takiego obiektu jeszcze w Płocku nie było. Miłośnicy deskorolek, rolek i BMX-ów dostają do dyspozycji profesjonalnie przygotowane miejsce, w którym mogą realizować swoje pasje. Rampy, murki, poręcze, podjazdy i zjeżdżalnie – wszystko, o czym dotąd można było wyłącznie pomarzyć, jest dostępne w jednym miejscu. Nowoczesny i funkcjonalny oraz bezpieczny Skatepark powstał tuż przy ORLEN Arenie.
W nowym parku znajdą coś dla siebie nie tylko doświadczeni skaterzy oraz rolkarze, lecz także początkujący miłośnicy ewolucji na kółkach. Na kilku poziomach Skateparku zaaranżowane zostały różnorodne przeszkody i urządzenia. Na poziomie Zero powstały Bank z Murkiem, Quoter-Pipe, Bowl oraz Przeszkoda ORLEN. Na kolejnym poziomie znajdują się schody, murki, platformy oraz poręcz przy zjeździe. Z kolei poziom „Dwa” to schody, murki w dół oraz poręcz. Dodatkowo na terenie Skateparku znajdą się ławki oraz specjalne stojaki na rowery.
Obszar, na którym mieści się Skatepark, jest oświetlony i zajmuje powierzchnię ok. 1800 metrów kwadratowych. Ze względu na ukształtowanie terenu i już istniejące w okolicy obiekty, Skatepark zajmuje powierzchnię przypominającą kształtem trapez, którego podstawy mają ok. 44 i 33 metrów, a wysokość wynosi ok. 50 metrów. Sam obiekt został wykończony materiałami odpornymi zarówno na zniszczenie, jak i na zmienne warunki atmosferyczne. – Skatepark jest przykładem dobrej współpracy miasta z PKN Orlen – powiedział podczas otwarcia prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Na taki plac młodzi mieszkańcy naszego miasta długo czekali. Mam nadzieję, że Miasto i Orlen zrealizują jeszcze wiele tego typu wspólnych projektów.
Wart podkreślenia jest fakt, że całość projektu na etapie planowania była konsultowana z płockimi miłośnikami deskorolek, rolek i BMX-ów. Uwagi uzyskane w czasie konsultacji pozwoliły przygotować park z uwzględnieniem oczekiwań jego przyszłych użytkowników.    (t)
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Plac Narutowicza do przebudowy

Rozstrzygnięty został konkurs na zagospodarowanie placu Narutowicza. Kapituła konkursu najwyżej oceniła pracę autorstwa Anny Przybysz. …