Najnowsze informacje
anal pump

Będzie więcej inwestycji

Dzięki otrzymaniu przez Urząd Miasta unijnego dofinansowania na budowę dwóch kolejnych odcinków obwodnicy realne stało się zrealizowanie kilku dodatkowych inwestycji. W ubiegłym tygodniu radni podjęli decyzję o podziale 34 milionów złotych. – Chodzi o ważne dla rozwoju naszego miasta projekty – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
Największą inwestycją z pewnością będzie rozpoczęcie budowy bulwarów wiślanych. W tym roku miasto przeznaczy łącznie blisko 11,7 mln złotych.
– Chcemy rozpocząć budowę nie czekając na rozstrzygnięcie konkursu unijnego. Robimy dokładnie to samo, co w przypadku drugiego etapu obwodnicy. Dlatego dokładamy do tej inwestycji kwotę 7,3 milionów złotych. Konkurs powinien zostać ogłoszony na przełomie lutego i marca. Jednak rozstrzygnięcie przewidziane jest na połowę roku i byłoby zbyt późno na ogłoszenie przetargu i rozpoczęcie prac – mówi Andrzej Nowakowski.
Jacek Terebus – zastępca prezydenta Płocka odpowiadający za inwestycje i rozwój miasta – wyjaśnia, że prace będą prowadzone na odcinku bulwarów od mostu Legionów Piłsudskiego do plaży za Morką. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Początek prac we wrześniu

W miniony piątek, 18 sierpnia prezydent Andrzej Nowakowski i jego zastępca Jacek Terebus podpisali z …