Najnowsze informacje

Będzie więcej inwestycji

Dzięki otrzymaniu przez Urząd Miasta unijnego dofinansowania na budowę dwóch kolejnych odcinków obwodnicy realne stało się zrealizowanie kilku dodatkowych inwestycji. W ubiegłym tygodniu radni podjęli decyzję o podziale 34 milionów złotych. – Chodzi o ważne dla rozwoju naszego miasta projekty – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
Największą inwestycją z pewnością będzie rozpoczęcie budowy bulwarów wiślanych. W tym roku miasto przeznaczy łącznie blisko 11,7 mln złotych.
– Chcemy rozpocząć budowę nie czekając na rozstrzygnięcie konkursu unijnego. Robimy dokładnie to samo, co w przypadku drugiego etapu obwodnicy. Dlatego dokładamy do tej inwestycji kwotę 7,3 milionów złotych. Konkurs powinien zostać ogłoszony na przełomie lutego i marca. Jednak rozstrzygnięcie przewidziane jest na połowę roku i byłoby zbyt późno na ogłoszenie przetargu i rozpoczęcie prac – mówi Andrzej Nowakowski.
Jacek Terebus – zastępca prezydenta Płocka odpowiadający za inwestycje i rozwój miasta – wyjaśnia, że prace będą prowadzone na odcinku bulwarów od mostu Legionów Piłsudskiego do plaży za Morką. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Plac Narutowicza do przebudowy

Rozstrzygnięty został konkurs na zagospodarowanie placu Narutowicza. Kapituła konkursu najwyżej oceniła pracę autorstwa Anny Przybysz. …