Najnowsze informacje

Jak wygląda tworzenie strony www krok po kroku?

Czy tworzenie strony internetowej może być trudne? Czy może jest to tak łatwe, że każdy, kto jej potrzebuje, wykona ją samodzielnie? Oczywiście na wstępnie trzeba wyróżnić proste wizytówki, bez skomplikowanych gadżetów, od tych zaawansowanych z formularzami kontaktowymi, logowaniem się itp. Jednakże jak wszystkiego – i tego można się samodzielnie nauczyć.

Wykonanie strony internetowej nie zaczyna się od uruchomienia kreatora i rozpoczęcia kodowania. Co prawda, można podejść w ten sposób, ale są zdecydowanie prostsze metody. Na sam początek, należy określić, jaki cel ma spełnić dana witryna – być zwykłą wizytówką czy może rozbudowanym portalem informacyjnym? To właśnie będzie determinować wygląd szablonu, a także funkcjonalności, jakie zostaną tam użyte!

Zacznij od wyglądu – innych stron

Najłatwiej jest rozpocząć projektowanie swojej strony od.. przeglądania innych. Przeważająca część witryn internetowych jest tworzona na bazie szablonów, które mogą być bezpłatne lub trzeba uiścić drobną opłatę dla jego twórcy – jednak nie są to duże sumy, najczęściej do 100 dolarów. Sprawdzanie, szukanie i określenie, co tak naprawdę nam się podoba, zdecydowanie ułatwi późniejszą pracę, ponieważ będziemy mieć w głowie (bądź na kartce) określone kolumny, miejsca na informacje i inne niezbędne dane na stronie.

Tworzenie strony www zatem zaczniemy od strony wyboru szablonu – często nazwy są dostępne na witrynach, które już oglądaliśmy. Jednak warto zauważyć, że określenie jednego konkretnego nie spowoduje, że nasza strona będzie łudząco podobna do innych. Nawet te proste szablony można dostosować pod własne potrzeby – czy to pod względem delikatnych zmian w układzie kolumn, czcionki, kolorów czy dodatkowych funkcjonalności.

A gdy już mamy stronę, czas na skomplikowane procesy

Mając już wybrany szablon, należy stronę gdzieś „osadzić” – musi mieć swoje miejsce. Nie mamy tutaj na myśli wyłącznie adresu www, ale i wirtualną przestrzeń, taki dysk, gdzie umieści się cały „ciężar” naszego projektu. Jest nim serwer. W sieci dostępne są bezpłatne i płatne (co rok). Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety – szybkość ładowania, przestrzeń, mobilność czy „wolność” od reklam, które mogą się pojawiać jako pop up’y. Dlatego warto dokładnie przemyśleć, czy nie lepiej jednak zapłacić te 70-150 złotych za własny serwer. Naturalnie duże serwisy będą potrzebować dedykowanych rozwiązań, które będą zdecydowanie droższe, jednak pod typowe wizytówki, wystarczą małe powierzchnie.

Po osadzeniu całej strony na serwerze, trzeba ją połączyć z naszym adresem, który został zakupiony, to jaka będzie to nazwa, zależy w całości od nas (jak i dostępności adresów), jednak tutaj nie powinno być problemów, jeżeli nie zależy nam na końcówkach (*com *pl *eu lub domeny z nazwami miast, które świetnie sprawdzają się dla lokalnych biznesów). Jak widać – z pozoru trudna sprawa, może okazać się całkiem prosta. Jednakże przy tworzeniu skomplikowanych serwisów, chęci otrzymania dedykowanych rozwiązań, lepiej skorzystać z pomocy profesjonalnych web developerów.

Media Click

ul. Aleksandra Ostrowskiego 30
53-238 Wrocław
Tel. 71 757 58 15
Tel. kom. 601 774 553
Strona WWW: https://mediaclick.pl/

Zobacz kolejny artykuł

Cztery modele leżaków ogrodowych, które odmienią oblicze Twojego ogrodu!

Dobrze wyposażony ogród to taki, w którym prawdziwie można odpoczywać i cieszyć się piękną pogodą. …

Jeden komentarz

  1. Od kiedy zainwestowałem w responsywną stronę www moja firma ma dużo lepsze wyniki w wyszukiwarce organicznej.