Najnowsze informacje

Wybierz inwestycję

W poniedziałek 8 kwietnia rozpoczęło się głosowanie, które ma wyłonić najlepsze projekty tegorocznego budżetu obywatelskiego. Glosować można tylko do niedzieli, 14 kwietnia. Wyniki poznamy w środę, 17 kwietnia.
W ubiegłym tygodniu Poczta Polska dostarczyła mieszkańcom na zlecenie ratusza karty do głosowania na projekty budżetu obywatelskiego.
– Do każdego z mieszkań trafił tylko jeden druk. Akcja miała zachęcić płocczan do głosowania. Karty są dostępne w punktach głosowania oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta – mówi Alina Boczkowska z zespołu spraw medialnych Urzędu Miasta.
Głosowanie na wybrane projekty trwa do 14 kwietnia. Każdy głosujący może wskazać maksymalnie trzy propozycje. Na karcie do głosowania trzeba podać swoje imię, nazwisko i numer PESEL. To pozwoli zweryfikować glosy. Wyznaczono kilka punktów głosowań, gdzie będzie można je oddać tradycyjnie, wrzucając do urny: Biuro Obsługi Klienta Urzędu Miasta (wejście od ul. Zduńskiej) od 8 do 10 kwietnia w godzinach pracy ratusza (poniedziałek – środa – 7.30–15.30, czwartek 8.30–17.30, piątek 8.30–15.30), portiernia Urzędu Miasta (wejście od ul. Zduńskiej) 13 i 14 kwietnia w godz. 10.00–18.00, recepcja Miejskiego Urzędu Pracy (od 8 do 12 kwietnia w godz. 8.00–15.00), galerie handlowe Mazovia, Mosty i Wisła (12 kwietnia w godz. 15.00–19.00 oraz 13 i 14 kwietnia w godz. 10.00–18.00), hol główny Gimnazjum nr 3 przy ul. Krakówka (od 8 do 12 kwietnia w godz. 7.00–19.00). Głosować będzie można także drogą elektroniczną, od 8 do 14 kwietnia. Formularz pobrany ze strony http://mojemiasto.plock.eu/ należy przesłać na adres obywatelski@plock.eu.
Przypominamy projekty, na które można głosować:
– Budowa parku i skweru na osiedlu Podolszyce Południe (propozycja Adama Skowyrskiego),
– Multifunkcyjna Muszla Koncertowa (propozycja Marcina Marca),
– Budowa parkingu z płyt ażurowych na osiedlu Międzytorze (pomysł Konrada Kozłowskiego),
– Rewitalizacja ostatniej barki „Sandomierki” (projekt Piotra Lisockiego),
– Moja wymarzona szkoła (pomysł Patrycji Stasiak z uczniami klasy IIa gimnazjum nr 5),
– Stop tirom w Płocku (projekt złożony przez Inez i Piotra Gryszpanowiczów),
– Budowa Przystani Miejskiej (propozycja Pawła Śliwińskiego, Krzysztofa Wiśniewskiego, Wojciecha Ryttera, Pawła Mieszkowicza),
– Budowa ronda turbinowego na skrzyżowaniu ul. Wyszogrodzkiej i Harcerskiej (propozycja złożona przez Inez i Piotra Gryszpanowiczów),
– Wyposażenie i remont sali do zajęć integracji sensorycznej (pomysł Magdaleny Regulińskiej i Anny Ciulińskiej),
– Rondo Lajourdie rondem turbinowym (propozycja Inez i Piotra Gryszpanowiczów).    (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Prace na „Dołku“

Firma EURODOM z Tłuchówka rozpoczęła modernizację kompleksu lokali użytkowych przy ulicy Miodowej 8 w Płocku. …