Najnowsze informacje

W Leroy Merlin przyjmują do pracy

Jeszcze około 50 etatów
150 osób ma znaleźć pracę w hipermarkecie budowlanym Leroy Merlin, który stawiany jest przy nowym moście w Płocku. Do obsadzenia pozostaje jeszcze około 50 stanowisk. Otwarcie sklepu planowane jest na wiosnę przyszłego roku.
Dotychczas zatrudniono 45 osób. Wybranych jest kolejnych 45 kandydatów, którzy rozpoczną pracę w kolejnych tygodniach. Zakończono już rekrutację na stanowiska managerskie i administracyjne. Obecnie poszukiwani są zainteresowani pracą na stanowiskach: doradcy handlowego, pracownika działu logistyki, koordynatora działu logistyki, pracownika działu przyjęcia towaru, pracownika punktu obsługi klienta, kasjera. Nabór na większość stanowisk ma się zakończyć w ostatnich dniach października, ale rekrutacja na stanowiska Kasjera i Pracownika Działu Logistyki trwać będzie jeszcze w listopadzie. Aplikacje składać można na stronie firmy: www.kariera.leroymerlin.pl, mailem (kadry44@leroymerlin.pl) i w Powiatowym Urzędzie Pracy w Płocku.
– Proces rekrutacyjny prowadzimy w oparciu o ogłoszenia rekrutacyjne w prasie i Internecie, serwisy społecznościowe, ogłoszenie w Urzędach Pracy – rozmawiamy z Pawłem Bukowczykiem, dyrektorem płockiego sklepu Leroy Merlin. – Dotychczas większość zgłoszeń kandydatów pochodzi z ogłoszeń. W Płocku spotkaliśmy się z wielkim wsparciem naszego procesu rekrutacji ze strony Powiatowego Urzędu Pracy, stąd także liczba aplikacji pozyskanych tą drogą była wyjątkowo duża. W procesie rekrutacji staramy się dotrzeć do jak najszerszej populacji kandydatów, dobierając jednak sposób dotarcia do nich do preferowanych przez nich nośników informacji. Dla przykładu w procesie rekrutacji managerów posiłkujemy się internetem, dla stanowisk kasjera/ doradcy handlowego korzystamy z ogłoszeń prasowych i wsparcia Urzędów Pracy. Wymagania dla poszczególnych stanowisk zawsze umieszczamy w ogłoszeniach rekrutacyjnych. Od wszystkich kandydatów oczekujemy zainteresowania handlem (doświadczenie jest mile widziane ale nie jest konieczne), pasji, dyspozycyjności, rzetelności i zaangażowania. Dla części stanowisk mamy specyficzne wymagania formalne, np. dla stanowisk managerskich oczekujemy od kandydatów wykształcenia wyższego (ale nie jest wymagany konkretny kierunek), a od inspektora ds. technicznych uprawnień do obsługi urządzeń elektrycznych. Najwięcej zgłasza się do nas kandydatów ze średnim wykształceniem, choć mamy też oferty od osób z wykształceniem wyższym i zasadniczym zawodowym.

Jak twierdzi Paweł Bukowczyk, dla wszystkich stanowisk przygotowane są dedykowane programy stażowe, trwające od 3 do 7 miesięcy. Pracownicy poznają nie tylko podstawy swojego zawodu, ale również całą strukturę sklepu i zawody bezpośrednio z nim współpracujące. Poznają też kulturę firmy, procedury i niezbędne w pracy programy informatyczne. Ponadto pracownicy działów handlowych i relacji z klientami uczą się standardów obsługi w LM i przechodzą szkolenia produktowe specyficzne dla konkretnych działów. Wszyscy pracownicy zatrudniani do placówki w Płocku staże odbywają w działających obecnie sklepach sieci.
Jeśli chodzi o postępy w samej inwestycji, to aktualnie zbudowano już prawie całą konstrukcję sklepu. Pracownicy budowlani kończą układanie dachu, a za kilka tygodni będą już gotowe wszystkie ściany. Następnie rozpocznie się wyposażanie sklepu we wszystkie potrzebne instalacje. Warto przypomnieć, że w międzyczasie zakończono już przebudowę układu drogowego, łącznie z budową wiaduktu nad trasą ks. Popiełuszki.
Planowany termin otwarcia płockiego sklepu Leroy Merlin to wczesna wiosna roku przyszłego, jeszcze przed nadchodzącym sezonem budowlanym.
Hipermarket w Płocku to kolejna inwestycja realizowana dla Leroy Merlin przez firmę Skanska. Ta zbudowała dotychczas 11 obiektów tej sieci: w Warszawie, Szczecinie, Rumi, Zgorzelcu, Kaliszu, Toruniu, Puławach i Zielonej Górze, trzy pod Poznaniem; prowadzone są prace przy dwóch kolejnych sklepach.
Szat

Zobacz kolejny artykuł

Prace na „Dołku“

Firma EURODOM z Tłuchówka rozpoczęła modernizację kompleksu lokali użytkowych przy ulicy Miodowej 8 w Płocku. …