fot. Grzegorz Szkopek

Rozmawiali o środowisku

Blisko trzy godziny trwało spotkanie ekspertów od spraw środowiska z mieszkańcami Płocka. Tematem był wpływ PKN ORLEN na stan środowiska w mieście.
Spotkanie z mieszkańcami Płocka zorganizował PKN ORLEN. Koncern zapowiadał je już od jakiegoś czasu, po tym jak we wrześniu ub. r. głośno było o sprawie benzenu, a tym samym zapoczątkowano dyskusję o wpływie zakładu na stan środowiska w mieście. W Domu Technika przygotowano ok. 200 miejsc dla mieszkańców. Zajętych była nawet nie połowa.
W gronie ekspertów pojawili się prof. Jerzy Zwoździak z Centrum Zarządzania Ryzykiem Środowiskowym i Monitoringu Ekosystemów z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, dr Witold Lenart z Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem z Uniwersytetu Warszawskiego, dr inż. Andrzej Jagusiewicz z Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Czystego Powietrza i Międzynarodowego Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego oraz dr Arkadiusz Kamiński, szef Biura Ochrony Środowiska PKN ORLEN. – To spotkanie poświęcone jest wpływowi Zakładu w Płocku na środowisko. Ma służyć rzeczowej dyskusji na ten temat. Mam nadzieję, że podczas niego uzyskają państwo odpowiedzi na nurtujące was pytania – mówił prowadzący spotkanie Radosław Brzózka, płocczanin znany z ekranów telewizyjnych. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Prace na „Dołku“

Firma EURODOM z Tłuchówka rozpoczęła modernizację kompleksu lokali użytkowych przy ulicy Miodowej 8 w Płocku. …