Najnowsze informacje
anal pump
FOT. D. Ossowski

Płockie inwestycje

Budowa drugiego i trzeciego etapu obwodnicy oraz przebudowa alei Roguckeigo i placu Dąbrowskiego to tylko niewielka część inwestycji planowanych w kolejnych latach.
W ubiegłym tygodniu prezydent Płocka spotkał się z dziennikarzami. Była to okazja do podsumowania dwóch lat obecnej kadencji samorządu. – Mija półmetek kadencji. To dobry moment by przypomnieć sobie, co zostało zrealizowane i spojrzeć przyszłość. Hasło tej kadencji brzmi: „Nie zwalniamy tempa” – mówił prezydent Andrzej Nowakowski.
Prezydent wymienił najważniejsze inwestycje zrealizowane w minionych latach. To przede wszystkim pierwszy etap wewnętrznej obwodnicy miasta, budowa wiaduktu kolejowego nad al. Piłsudskiego, przebudowa dworca PKP/PKS. – Teraz czas na kolejne inwestycje. W tym roku w dużej mierze byliśmy uzależnieni od środków własnych. Podobnie jak inne samorządy, nie mogliśmy liczyć na dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej – powiedział.
W ciągu ostatnich dwóch lat kontynuowane było umocnienie skarpy wiślanej. Wybudowano alejki od hotelu Starzyński do fary (koszt 7 mln złotych) i schody od placu Książęcego nad Wisłę (koszt 260 tysięcy złotych). – To wszystko pozwala nam chronić Wzgórze Tumskie. Ostatnim efektem tych prac jest wybudowanie schodów przy moście Legionów Piłsudskiego. Na wszystkie te inwestycje pozyskaliśmy środki zewnętrzne z funduszu osuwiskowego – dodał Andrzej Nowakowski.
Schody, których budowa zakończyła się w ostatnich dniach listopada, kosztowały około 1,4 mln złotych.
Miasto skutecznie pozyskuje środki unijne. Jeszcze w ubiegłym roku, pomimo zakończenia poprzedniej perspektywy finansowej, udało się przebudować ulicę Dobrzyńską. Realizacja wartej ponad 23 mln złotych inwestycji była możliwa właśnie dzięki unijnemu dofinansowaniu. – W latach 2011–2015 pozyskaliśmy w sumie około 381 mln złotych unijnego dofinansowania – informował Andrzej Nowakowski.
Prezydent zwraca uwagę na stale modernizowaną bazę oświatową.


Jacek Danieluk

Zobacz kolejny artykuł

Pętla autobusowa na Podolszycach Południe jednak zostaje?

Wszystko wskazuje na to, że pętla autobusowa przy al. Jana Pawła II jednak pozostanie w …