anal pump

Gabaryty jadą ulicami Płocka

W związku z budową Instalacji Metatezy w PKN ORLEN spodziewane są utrudnienia w ruchu związane z dostarczaniem niezbędnych elementów o dużych wymiarach.
Wielkogabarytowe elementy do budowy Instalacji Metatezy dostarczane są do PKN ORLEN w Płocku w godzinach nocnych. Pierwsza tura transportowania wielkogabarytowych elementów ma miejsce od poniedziałku 24 do czwartku 27 lipca włącznie. Kolejna odbędzie się w nocy z 30 na 31 lipca, tj. z niedzieli na poniedziałek.
Transport ładunków odbywał się będzie etapami w poszczególnych dniach w godzinach 22: 00 – 5: 00. Większość przejazdów została zaplanowana przez tereny gminy Stara Biała. Przez Płock planowane były dwa przejazdy: w nocy z 24 na 25 oraz 26 na 27 lipca. Drugi przejazd to transport kolumny o średnicy 1,6 m, długości 43 m i ciężarze 36 ton, ulicami: droga krajowa 60, Bielska, Gwardii Ludowej, Łukasiewicza, Chemików.
Nad bezpieczeństwem przejazdu czuwać będą pracownicy służby spedycyjnej oraz służby drogowe i policja.
Instalacja Metatezy, która powstaje na terenie Zakładu Produkcyjnego w Płocku będzie wytwarzała propylen o jakości polimerowej. Obecny nominalny wolumen produkcji w tym zakresie wynosi 450 tys. ton. Inwestycja podniesie moce wytwórcze do poziomu 550 tys. ton rocznie.

   (t)

Zobacz kolejny artykuł

Miasto przygotowuje strategię rozwoju

Jak nasze miasto ma wyglądać za trzynaście lat? Płocki Urząd Miasta właśnie przystąpił do prac …