Najnowsze informacje

Błystki obrotowe (2)

To samo ćwiczenie może być powtórzone w umiarkowanych, spokojnych czy szybkich nurtach rzecznych. Doświadczenie zdobyte przez tego rodzaju ćwiczenia pozwoli:
– aby wędkarz dokonał najefektywniejszego doboru błystki, w zależności od danych warunków łowiska,
– nauczy go, w którym momencie dokonać wymiany błystki, jeśli prawidłowy efekt nie może być osiągnięty,
– nauczy go, który model może najlepiej rozwiązać problem w danym momencie.
Kiedy już rozpoznawanie każdego modelu zostanie przyswojone, wędkarz będzie zawsze mógł stwierdzić na wyczucie, czy dana błystka emituje najlepsze sygnały wabiące. Doświadczony wędkarz, rzuci tylko okiem na łowisko i już potrafi wybrać odpowiednią błystkę. Oczywiście tę wiedzę w miarę nabywanych doświadczeń będą uzupełniać same drapieżniki, których preferencje nie zawsze muszą zgadzać się z naszymi odczuciami.
AGLIA
Błystka numer jeden na świecie. Produkt dobry dla każdej ryby w każdej wodzie. Doskonała błystka, precyzyjnie zaprojektowana, aby gładko zaczęła wirować w momencie dotknięcia wody. Stożek obrotu stale dostosowuje się do siły nurtu, bądź prędkości prowadzenia, w związku z czym Aglia stale emituje właściwe i zamierzone wibracje. Zbyt wolne prowadzenie: Aglia pracuje równo i regularnie, ale bez efektu bezładnego „trzepotania”. Zaprzestanie ściągania przynęty: Aglia obracając się wolno w opadzie, zejdzie na odpowiadającą wędkarzowi głębokość, by dalej prowadzona wirować w sposób najbardziej atrakcyjny dla drapieżnika. Aglia znakomicie nadaje się do prowadzenia z nurtem. Niezastąpiona jest podczas obławiania płaskich niezbyt głębokich podwodnych łąk, gdy pożądane jest wolne prowadzenie przynęty poziomym torem.

Zobacz kolejny artykuł

Spławiki (1)

Wielu wędkarzom pojawiają się wypieki na twarzy i wilgotnieją ręce, gdy wchodzą do sklepu z …