Najnowsze informacje

Błystki obrotowe (2)

To samo ćwiczenie może być powtórzone w umiarkowanych, spokojnych czy szybkich nurtach rzecznych. Doświadczenie zdobyte przez tego rodzaju ćwiczenia pozwoli:
– aby wędkarz dokonał najefektywniejszego doboru błystki, w zależności od danych warunków łowiska,
– nauczy go, w którym momencie dokonać wymiany błystki, jeśli prawidłowy efekt nie może być osiągnięty,
– nauczy go, który model może najlepiej rozwiązać problem w danym momencie.
Kiedy już rozpoznawanie każdego modelu zostanie przyswojone, wędkarz będzie zawsze mógł stwierdzić na wyczucie, czy dana błystka emituje najlepsze sygnały wabiące. Doświadczony wędkarz, rzuci tylko okiem na łowisko i już potrafi wybrać odpowiednią błystkę. Oczywiście tę wiedzę w miarę nabywanych doświadczeń będą uzupełniać same drapieżniki, których preferencje nie zawsze muszą zgadzać się z naszymi odczuciami.
AGLIA
Błystka numer jeden na świecie. Produkt dobry dla każdej ryby w każdej wodzie. Doskonała błystka, precyzyjnie zaprojektowana, aby gładko zaczęła wirować w momencie dotknięcia wody. Stożek obrotu stale dostosowuje się do siły nurtu, bądź prędkości prowadzenia, w związku z czym Aglia stale emituje właściwe i zamierzone wibracje. Zbyt wolne prowadzenie: Aglia pracuje równo i regularnie, ale bez efektu bezładnego „trzepotania”. Zaprzestanie ściągania przynęty: Aglia obracając się wolno w opadzie, zejdzie na odpowiadającą wędkarzowi głębokość, by dalej prowadzona wirować w sposób najbardziej atrakcyjny dla drapieżnika. Aglia znakomicie nadaje się do prowadzenia z nurtem. Niezastąpiona jest podczas obławiania płaskich niezbyt głębokich podwodnych łąk, gdy pożądane jest wolne prowadzenie przynęty poziomym torem.

Zobacz kolejny artykuł

Przechytrzyć lina

Skuteczne łowienie lina jest świadomym wyborem. Lin jest chyba jedyną rybą, która mimo tego, że …