Z sierżanta na porucznika

Siedmiu kombatantów z Płocka i regionu otrzymało nominacje oficerskie. Od wtorku 8 listopada 2005 r. są już porucznikami. Uroczystość odbyła się w Starostwie Powiatowym w Płocku i uświetniła święto odzyskania przez Polskę niepodległości. Oficerskie stopnie otrzymały dwie panie: Marta Czerwińska i Regina Wieczorkowska oraz panowie: Kazimierz Ogiński, Stanisław Goleniewski, Jan Buchwejc, Jerzy Jabłoński i Edward Kazimierski.
Akty mianowania wystosowało Ministerstwo Obrony Narodowej, wręczył je komendant Wojskowej Komisji Uzupełnień w Płocku podpułkownik Ryszard Gruza, w obecności przedstawicieli organizacji kombatanckich w Płocku i starosty powiatu płockiego Michała Boszko. Starostwo Powiatowe w Płocku już po raz kolejny gościło u siebie kombatantów w tak ważnych dla nich okolicznościach.
Zdaniem Ryszarda Gruzy, nominowani kombatanci są najlepszym przykładem na to, jak należy rozumieć patriotyzm: – Pokazali oni, co to znaczy dbać o przyszłe i teraźniejsze losy narodu. Są prawdziwymi patriotami.
Nowi porucznicy wszystko co robili dla kraju, czynili przecież ku chwale ojczyzny.
(eg)
Fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Przyjdź na targi branżowe

Jutro w siedemdziesiątce coś dla monterów i spawaczy Zespół Szkół Technicznych wraz z Centrum Edukacji …