Z ostatniej chwili:

Z notatnika sprawozdawcy – Modzelewski wygrał Puchar Polski

Młody kolarz reprezentujący Błękitnych Pacyna, odnotował największy sukces w swojej kolarskiej karierze sportowej.W bardzo silnie obsadzonych zawodach Pucharu Polski w Koziegłowach koło Częstochowy, gdzie wystartowała cała czołówka krajowa (60 klubów z całej Polski), Łukasz Modzelewski pokonał zdecydowanie wszystkich najlepszych juniorów w Polsce w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 19 km. II miejsce zajął Mateusz Powęzka z LKS Azalia Brzózka Królewska, ktory przed rokiem wywalczył tytuł Mistrza Polski w jeździe na czas, III Igor Kraśkiewicz ze Społem Łódź, a IV Maciej Bodnar z Moto Jelcz Laskowice, wielokrotny Mistrz Polski w jeździe na czas. W tym miejscu trzeba koniecznie podkreślić, że cała trójka pokonanych mistrzów jest o rok starsza od kolarza z Pacyny. Łukasz dopiero pierwszy rok ściga się w gronie juniorów. Dystans 19 km Modzelewski przejechał ze średnią prędkością 51,5 km/godz. Łukasz jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu, a reprezentuje barwy UKS Błękitni Pacyna. Ale nie tylko on odniósł sukces w wyścigu. Doskonałe, 27 miejsce w zawodach na 100 startujących wywalczył drugi kolarz z Pacyny, Daniel Mrowicki, który jest uczniem SMS Toruń. Fot. archiwum Zjazd rurą Na pływalni na Podolszycach odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Płocka w Zjeździe Rurą na czas. Wśród pań najlepszą okazała się Joanna Zarychta, która uzyskała czas 0,11.58, przed Anną Zarychtą – czas 0,12.65 i Dominiką Sołdańską – 0,13.64. W gronie panów najlepszy czas 0,11.01 uzyskał Damian Sierankowski przed Piotrem Porą – 0,11.78 i Kamilem Turkiem – 0,12.99. Udany rewanż Już po raz 18 w hali sportowej Politechniki Warszawskiej odbył się Ogólnopolski turniej piłki siatkowej kobiet i mężczyzn o puchar PKN ORLEN, z udziałem 11 ekip męskich i 5 żeńskich. Kobiety walczyły systemem każdy z każdym, a do turnieju zgłosiły się: TKKF Orzeł Bydgoszcz, Iskra Kielce, Watra Bydgoszcz, ZNP Atak Elbląg i PKN ORLEN. Bardzo dobrze spisały się zawodniczki PKN ORLEN, które wygrały z Watrą Bydgoszcz 2:0, Iskrą 2:0, Orłem 2:1 i uległy, po wyrównanej walce późniejszym triumfatorkom, zespołowi z Elbląga. W tym meczu płocczanki mimo zaciętej walki minimalnie uległy rywalkom i zajęły II miejsce w turnieju. III miejsce przypadło drużynie Orła, a IV i V zajęły: Watra i Iskra. Zespoły startujące w turnieju panów zostały podzielone na cztery grupy, w których rozgrywano mecze systemem każdy z każdym. Drużyna PKN ORLEN w meczach eliminacyjnych w grupie pokonała 2:1 Horabik Bydgoszcz i 2:0 Foto – Ole z Ostródy, co dało jej awans do półfinału. Tam pokonała Unimor Gdańsk, zwycięzcę z innej grupy 2:0 i weszła do finału Przeciwnikiem TKKF ORLEN w finale został zespół Philips Olsztynek, który wcześniej wygrał z półfinalistą Orłem Bydgoszcz 2:0. W spotkaniu finałowym nafciarze z Płocka pokonali bez straty seta ubiegłorocznego zwycięzcę turnieju 2:0. W zespole ORLEN-u wystąpili: Krzysztof Kamiński, Ireneusz Jędrzejewski, Mariusz Sobczak, Robert Myzia, Bogdan Bieńkowski, Jerzy Kamiński, Jacek Jakubowski, Robert Czubak, Cezary Bonisławski i Maciej Królikowski. Wrocławski Maraton Biegacze długodystansowi z PKN ORLEN wystartowali w 21 Maratonie Wrocław oraz w III Półmaratonie Wrocław. Przy okazji rozgrywane były także I Mistrzostwa Świata Parlamentarzystów w maratonie i półmaratonie oraz Mistrzostwa Wojska Polskiego w maratonie. Płock reprezentowała 15-osobowa ekipa biegaczy długodystansowych, która w gronie sklasyfikowanych 65 drużyn z całego kraju, zajęła I miejsce w maratonie oraz III w półmaratonie. A dodać trzeba, że w ekipie nie było dwóch najlepszych maratończyków, Sławomira Kąpińskiego i Sebastiana Dymka, którzy startowali w Grudziądzu i Gnieźnie. Na dystansie klasycznego maratonu, czyli 42 km 195 m wystartowało niemal 1000 biegaczy z 15 państw. Między innymi byli to zawodnicy z Kenii, Rosji, Ukrainy, czech i Niemiec. W półmaratonie wzięło udział niemal 300 zawodników reprezentujących 6 państw. Na zwycięstwo drużyny złożyły się wyniki biegaczy: Wojciecha Więckowskiego (10 miejsce w klasyfikacji generalnej i I w M40), Sylwestra Dąbrowskiego (37 i 6 w M45), Piotra Matuszewskiego (38 i 7 w M45), który pobił rekord życiowy oraz: Waldemara Chmiela (rekord życiowy), Ireneusza Bedyka, Leszka Bukowskiego, Edmunda Stańczaka oraz Przemysława Giżyńskiego i Marcina Stańczaka (debiut w maratonie), Waldemara Gieresa, Mariusza Szczęsnego (pierwszy raz w maratonie) i Pawła Wołosa. W kategorii kobiet do 55 lat zwyciężyła Barbara Gil z Kasztelana Sierpc. Na III miejsce w klasyfikacji drużynowej półmaratonu zapracowali: Stanisław Dymek (19 miejsce w klasyfikacji generalnej, 3 w M45), Czesław Mączyński (39 i 2 w M50) oraz Jarosław Malanowski (63 i 8 w M40). Sławomir Kąpiński wystartował także w Mistrzostwach Polski w maratonie w Dębnie, gdzie zajął 7 miejsce w klasyfikacji generalnej, ustanawiając swój nowy rekord życiowy. W Grudziądzu zaś, Kąpiński na dystansie 10 km zajął 9 miejsce, a Sebastian Dymek na tym samym dystansie startował w Gnieźnie i zajął 9 miejsce. Jol.