Najnowsze informacje

Wysypiska czas usunąć

W położonej na terenie gminy Szczawin Kościelny wsi Annopol trwa usuwanie dwóch rozległych, dzikich wysypisk śmieci. Zakrojoną na szeroką skalę akcję zainicjowało Nadleśnictwo Gostynin, włączyła się gmina oraz młodzież z Zespołu Placówek Oświatowych w Szczawinie. Im więcej osób włącza się w tego typu akcje, tym lepiej dla środowiska. Dwa dzikie składowiska w Annopolu miały charakter eksterytorialny – śmieci przywożono tu z całej bliższej i dalszej okolicy. Proceder wykryły gostynińskie służby leśne. Gmina Szczawin zaoferowała koparkę i ładowarkę, zakupiono worki i rękawice dla młodzieży, która wokół wysypisk zebrały śmieci do 150 worków o pojemności 120 litrów.
Łącznie 27 ton odpadów z Annopola, wywiezionych na 6 wywrotkach, trafiło na składowisko odpadów komunalnych w Gostyninie: – Ale to jeszcze nie koniec – zastrzega Jacek Liziniewicz, nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin. – Jesteśmy jednak zdeterminowani, żeby zakończyć dzieło porządkowania Annopola jeszcze w październiku. Przedsięwzięcie jest kosztowne, potrzeba było na nie około 5-6 tys. zł, ale wspiera nas w nim i gmina, i szkoła.
Na terenie tego nadleśnictwa są i inne newralgiczne punkty, które należy uporządkować, co zresztą nadleśnictwo zamierza systematycznie czynić, a wójt Szczawina Jerzy Sochacki obiecał pomoc. Już podczas porządkowania składowisk w Annopolu skierował do pracy robotników interwencyjnych. Wszyscy zaangażowani w to dzieło na koniec pracy zasłużenie odpoczęli przy wspólnym ognisku. Są już za półmetkiem, ale przed nimi jeszcze dokończenie ekologicznego przedsięwzięcia.
(eg)

Zobacz kolejny artykuł

Trawniki dla dzieci

Już po raz trzeci została przeprowadzona w Płocku kampania społeczna „Trawniki dla dzieci – kupy …