Najnowsze informacje

Wyburzą kamienicę przy ul. Sienkiewicza 21

120 lat historii
Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej rozstrzygnął przetarg na wyburzenie kamienicy przy ulicy Sienkiewicza 21.
MZGM działa na zlecenie Urzędu Miasta. Pierwszy przetarg na prace rozbiórkowe został unieważniony, ponieważ złożone oferty były zbyt drogie. Kilkanaście dni temu ponowny przetarg zakończył się wyborem wykonawcy. To firma F.B.W. Tadeusz Mączewski z Płocka.
Kamienica przy ulicy Sienkiewicza 21 została wybudowana ponad 120 lat temu. Jest w gminnej ewidencji zabytków, ale nie została wpisana do rejestru. W budynku dwukrotnie wybuchały pożary – w 2007 i 2009 roku. Stan techniczny obiektu jest fatalny. Wewnętrzne instalacje zostały odłączone od miejskich sieci. Zabroniono także korzystania z palenisk opalanych węglem czy drewnem. W budynku nikt teraz nie mieszka, został wyłączony z użytkowania. Okna i drzwi zostały zamurowane.
W dokumentacji przetargowej można było przeczytać między innymi, że luźne dachówki i inne elementy dachu stanowią zagrożenie dla przechodniów. – Budynek musi zostać wyburzony ze względów bezpieczeństwa. W takich obiektach czasami gromadzą się osoby bezdomne, dochodzi też do aktów wandalizmu – mówi Hubert Woźniak z ratuszowego zespołu współpracy z mediami. Prace rozbiórkowe nie powinny trwać długo. Jednak zarówno piesi, jak i kierowcy powinni się w tym czasie liczyć z utrudnianiami w ruchu. – Na razie nie zapadła decyzja, co powstanie w tym miejscu – dodaje Hubert Woźniak.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Trawniki dla dzieci

Już po raz trzeci została przeprowadzona w Płocku kampania społeczna „Trawniki dla dzieci – kupy …