Najnowsze informacje

Wszędzie stoją miski z wodą?

Patrol dla zwierząt ruszył z ogólnopolską akcją „Micha zwierz usycha”. Chodzi o zwrócenie uwagi, by przed marketami, domami, sklepami dla zwierząt pojawiały się miski z wodą, by spragnione zwierzęta w okresie letnim mogły się napić i ochłodzić.
– Zależy nam, by jak najwięcej osób włączyło się do akcji – apeluje Leszek Pawlak, komendant główny Patrolu dla zwierząt. Przy okazji zwraca również uwagę na jeszcze jeden problem – by podczas upałów nie zostawiać psów zamkniętych w samochodach. To męczarnia, która dla zwierzaka może skończyć się śmiercią.
Apele są potrzebne. To również dzięki nim świadomość społeczeństwa coraz bardziej rośnie. W Płocku pod tym względem jest nieźle. Wystarczy przejść się m.in. ulicą Grodzką. W ogródkach lokali gastronomicznych widać dbałość o klientów, jak również o ich czworonożnych pupili. Wystawiona przed ogrodzeniem miska z wodą dla psiaków to częsty widok. Podobny zwyczaj obowiązuje też w płockich sklepach zoologicznych. W okresie letnim to praktycznie standard. Warto też wspomnieć o płockiej Galerii Wisła. Od lat znajduje się ona na mapie miejsc przyjaznych psom. Klienci galerii mogą bez przeszkód wchodzić na teren centrum wraz ze swoimi pupilami.

BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Są dwie oferty na przebudowę „Dołka”

Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej opublikował informację z otwarcia ofert na „Modernizację kompleksu lokali użytkowych przy …