Najnowsze informacje

Wiedeń oczami płocczanina

Tomek Stefaniak, uczeń VI klasy SP 23 Płock, jest wiernym widzem Teleranka. Często bierze udział w konkursach organizowanych przez dziennikarzy tej popularnej wśród młodych ludzi audycji.
17 grudnia zostanie wyemitowany jego film o Wiedniu, który zrealizował jako zwycięzca konkursu
historycznego.
Konkurs Pingwinów dotyczył wiedzy historycznej. Przez cztery tygodnie widzowie oglądali audycję, a potem odpowiadali na pytania konkursowe. Z czterech odpowiedzi należało ułożyć hasło i wysłać do redakcji. Z prawidłowych odpowiedzi wylosowano laureata nagrody głównej, którą był wyjazd do Wiednia z reporterami Teleranka, by realizować film o austriackiej stolicy. To właśnie ten film, czyli Wiedeń widziany oczami Tomka, telewizja wyemituje 17 grudnia.
Tomek jest humanistą, bardzo lubi historię i język polski. Interesuje się także sportem. – Bierze udział w wielu konkursach i wygrywa – mówi jego mama. – Ale takiej nagrody jeszcze nigdy nie wygrał. To była wielka przygoda, pierwszy wyjazd za granicę, mieszkanie w hotelu, a potem kręcenie filmu.  
Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Wielkie serca, tym razem dla wolontariuszy

Tradycyjnie w auli płockiego Ratusza prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotkał się z wolontariuszami Wielkiej Orkiestry …