Najnowsze informacje

W służbie godności człowieka

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Płocku (14-21 października 2007) w tym roku odbywać się będzie pod hasłem „Kultura chrześcijańska w służbie godności człowieka”. Rozpocznie go Dzień Papieski (niedziela 14 października) mszą św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II o godz. 10.00 w katedrze płockiej, pod przewodnictwem bpa Piotra Libery. W kościołach przez cały dzień odbywać się będzie zbiórka pieniędzy do puszek. Środki zostaną przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin.
Oto kilka propozycji kulturalnych, które odbędą się w ramach Tygodnia w Płocku. W poniedziałek (15 października) w WSD o godz. 15, otwarta zostanie wystawa „Kościół na Mazowszu w służbie godności człowieka“ (czynna przez cały tydzień). We wtorek na godz. 12, zaplanowano spotkanie modlitewne dzieci z miejskich przedszkoli przy pomniku Jana Pawła II przed katedrą. O godz. 18 w katedrze odprawiona zostanie msza św. z udziałem płockich harcerzy, a po niej zaciągnięcie warty honorowej pod pomnikiem Papieża. O 19.30 wieczornica papieska w wykonaniu „Arki Cichego” z płockiej Fary.
Również o godz. 18, KIK zaprasza do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na prelekcję o godności kobiety według nauk Jana Pawła II. W środę w LO im. Stanisława Małachowskiego o godz. 13, będzie można posłuchać prelekcji Anny Rastawickiej z Instytutu Prymasowskiego o jasnogórskich ślubach narodu. O godz. 17 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Akcja Katolicka poprowadzi wieczór modlitwy. O godz. 18, w Muzeum Mazowieckim, zaśpiewa chór John Henry’s Cool Band.
W czwartek w Muzeum diecezjalnym o godz. 17 otwarta zostanie wystawa malarstwa i rysunku Izabelli Janiszewskiej-Obarek „Niebo”. Również o 17 w domu parafialnym „Skarpiak” przy parafii Świętego Ducha, odbędzie się prelekcja o moralnym wymiarze polskiej transplantologii (w tym świadectwo osoby żyjącej po przeszczepie). W piątek po mszy św. o godz. 18 w kościele św. Jana Chrzciciela, zorganizowany zostanie nieodpłatny wyjazd na tamę do Włocławka – miejsca męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. W sobotę o godz. 9.30 rozpocznie się turniej szachowy im. Jana Pawła II w Gimnazjum w Radziwiu. W niedzielę 21 października, o godz. 14, z górki saneczkowej przy kościele św. Krzyża na Podolszycach Północ będą puszczane podniebne listy do Jana Pawła II.
(eg)

Zobacz kolejny artykuł

Są dwie oferty na przebudowę „Dołka”

Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej opublikował informację z otwarcia ofert na „Modernizację kompleksu lokali użytkowych przy …