anal pump

W Jagiellonce o Jagiellonach

Paweł Ratkowski z Publicznego Gimnazjum w Siecieniu zajął pierwsze miejsce w piątej edycji regionalnego konkursu historycznego Polska Jagiellonów. W walce o tytuł laureata pokonał ponad sześćdziesięciu rówieśników reprezentujących dziewiętnaście gimnazjów.
W tegorocznej edycji konkursu o tytuł laureata walczyło sześćdziesięciu dwóch uczniów z dziewiętnastu gimnazjów działających na terenie płockiej delegatury Kuratorium Oświaty. Do ścisłego finału przeszła ósemka gimnazjalistów. W ostatnim etapie finaliści odpowiadali na blisko trzydzieści pytań związanych z życiem i polityką władców z dynastii Jagiellonów. Największą liczbę punktów (38 na 44 możliwe) zdobył uczeń z Gimnazjum w Siecieniu Paweł Ratkowski. Tytuł laureata zdobyli także: Katarzyna Pachniewska z Gimnazjum nr 3 w Płocku i Michał Kędzierski z Gimnazjum nr 6. Ponadto jury przyznało wyróżnienia Krzysztofowi Borysławskiemu z Gimnazjum nr 6 i Michałowi Bączykowi z Gimnazjum nr 8.
Wśród startujących w konkursie uczniów klas drugich gimnazjów najlepszy okazał się Arkadiusz Dalanek z Gimnazjum nr 8. Drugie miejsce zajęła Monika Szpanowska z tej samej szkoły. Wyróżnienie przyznano Katarzynie Dziekan z Gimnazjum w Drobinie. – Podsumowując tegoroczną edycję chcę zwrócić uwagę na to, że z roku na rok nie tylko przybywa nam uczestników, którzy chcą zmierzyć się z wiedzą historyczną z tego okresu. Równie ważne jest to, że uczniowie są coraz lepiej przygotowani do rywalizacji o punkty i tytuł laureata, co nas jako organizatorów bardzo cieszy. Do dyplomów i nagród dołączamy słowa uznania, które kierujemy i do uczniów i do ich opiekunów, którzy przygotowują młodzież do konkursu – powiedział Marek Mroczkowski, nauczyciel historii w LO im. Wł. Jagiełły i prezes Między-
szkolnego Klubu Europejskiego w Płocku.
Konkursowi towarzyszyła wystawa ze zbiorów Biblioteki Zielińskich „Polska Jagiellonów”. Goście i uczestnicy mogli oglądać również wystawę „Jagiellonowie w filatelistyce” ze zbiorów Karola Krawca.
Organizatorem konkursu jest Międzyszkolny Klub Europejski, Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Jagiełły, I Prywatne LO im. Marceliny Rościszewskiej oraz Polskie Towarzystwo Historyczne, Biblioteka im. Zielińskich, płocki oddział Polskiego Związku Filatelistów, Poczta Polska.  
rad

Zobacz kolejny artykuł

Płocczanka podejrzana o wywołanie fałszywego alarmu

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu ustalili osobę, która poinformowała …