Najnowsze informacje
anal pump

Tragedia nad Jeziorem Białym

Gostynińscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznej śmierci 43-letniego mieszkańca Sannik. Mężczyzna wskoczył z pomostu do Jeziora Białego i pomimo podjętej reanimacji zmarł.
Do tragedii doszło we wtorek, 1 sierpnia. Dyżurny gostynińskiej policji otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego około godziny 15.40. – Do Jeziora Białego, z pomostu, wskoczył 43-letni mieszkaniec Sannik i już nie wypłynął. Na miejscu niedługo po zgłoszeniu pojawiły się służby ratunkowe. Strażacy wyłowili z jeziora mężczyznę, jednak pomimo podjętej reanimacji 43-latek zmarł. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 43-latek nad jezioro przyjechał z rodziną. Niestety przed wejściem do wody spożywał alkohol – informuje oficer prasowy gostynińskiej policji mł. asp. Dorota Słomkowska.
W tym roku to pierwsze tragiczne zdarzenie na wodach powiatu gostynińskiego. – Pamiętajmy, że brawura połączona z alkoholem może doprowadzić do tragedii. Łączenie kąpieli i alkoholu jest bardzo niebezpieczne. Gdy temperatura powietrza jest wysoka, trunek szybciej uderza do głowy. Ogranicza to naszą koordynację ruchową, stajemy się bardziej rozluźnieni, a co za tym idzie – lekkomyślni – przestrzega Dorota Słomkowska. – Przyczyn większości wypadków nad wodą należy upatrywać w nadmiernej brawurze osób zażywających kąpieli (często połączonej z alkoholem), słabym rozeznaniu zbiornika, braku umiejętności i nieodpowiednim przygotowaniu się do pływania, niestosowaniu indywidualnych środków ochrony, ale również w braku odpowiedniego nadzoru osób dorosłych nad nieletnimi.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Przedszkole przy ul. Kossobudzkiego wciąż wzbudza emocje

Są dwie koncepcje, która lepsza? Niespełna dwa tygodnie temu poznaliśmy dwie koncepcje nowej siedziby przedszkola …