Najnowsze informacje

Tragedia nad Jeziorem Białym

Gostynińscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznej śmierci 43-letniego mieszkańca Sannik. Mężczyzna wskoczył z pomostu do Jeziora Białego i pomimo podjętej reanimacji zmarł.
Do tragedii doszło we wtorek, 1 sierpnia. Dyżurny gostynińskiej policji otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego około godziny 15.40. – Do Jeziora Białego, z pomostu, wskoczył 43-letni mieszkaniec Sannik i już nie wypłynął. Na miejscu niedługo po zgłoszeniu pojawiły się służby ratunkowe. Strażacy wyłowili z jeziora mężczyznę, jednak pomimo podjętej reanimacji 43-latek zmarł. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 43-latek nad jezioro przyjechał z rodziną. Niestety przed wejściem do wody spożywał alkohol – informuje oficer prasowy gostynińskiej policji mł. asp. Dorota Słomkowska.
W tym roku to pierwsze tragiczne zdarzenie na wodach powiatu gostynińskiego. – Pamiętajmy, że brawura połączona z alkoholem może doprowadzić do tragedii. Łączenie kąpieli i alkoholu jest bardzo niebezpieczne. Gdy temperatura powietrza jest wysoka, trunek szybciej uderza do głowy. Ogranicza to naszą koordynację ruchową, stajemy się bardziej rozluźnieni, a co za tym idzie – lekkomyślni – przestrzega Dorota Słomkowska. – Przyczyn większości wypadków nad wodą należy upatrywać w nadmiernej brawurze osób zażywających kąpieli (często połączonej z alkoholem), słabym rozeznaniu zbiornika, braku umiejętności i nieodpowiednim przygotowaniu się do pływania, niestosowaniu indywidualnych środków ochrony, ale również w braku odpowiedniego nadzoru osób dorosłych nad nieletnimi.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Są dwie oferty na przebudowę „Dołka”

Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej opublikował informację z otwarcia ofert na „Modernizację kompleksu lokali użytkowych przy …