Supersamochody i supermotocykle

VERVA Street Racing przenosi się w tym roku do Płocka. Tegoroczna edycja motoryzacyjnego festiwalu upłynie pod hasłem „MOTO Pokolenia”. Impreza rusza w sobotę, 14 października o godz. 13.00 na Stadionie Wisły. Wstęp wolny.
To będzie wyjątkowy dzień dla fanów sportów motorowych. W strefie Pit Party czekać będzie blisko 300 pojazdów. Z jednej strony najdroższe, najszybsze i najnowocześniejsze supersamochody, z drugiej – legendy amerykańskich szos. Do tego m.in. muscle cars, terenówki, pojazdy wojskowe i najbardziej ekstrawaganckie przykłady tuningu i stance. Warto zobaczyć też zabytkowe perełki polskiej i światowej motoryzacji, razem z nowościami – m.in. Teslą X czy Lamborghini Huracan.
Pokazy w strefie Pit Party przewidziane są w godz. 13.00–16.00. Potem akcja przenosi się na dwie godziny na stadionowy tor, gdzie przewidzianych jest 7 pojedynków MOTO Pokoleń. Kultowy maluch zmierzy się tutaj z supersamochodem, Kuba Przygoński podejmie driftingowe wyzwanie zaledwie siedemnastoletniego Adama Zalewskiego – zwycięzcy tegorocznej serii Drift Masters Grand Prix – a dakarowy motocyklista Maciek Giemza będzie odpierać ataki młodych gwiazd motocrossu z Akademii ORLEN Team.
Między pojedynkami pokoleń samochodowych legend na uczestników czekają m.in. pokazy kilkunastu drifterów (również ciężarówkami), wyścig samochodów Rallycross, parada rajdówek czołowych kierowców Pucharu Świata Cross Country czy pokaz pojazdów najbardziej prestiżowych serii wyścigowych w Europie i na świecie – La Mans i GT. Dla miłośników dwóch kółek przygotowano show stunterów oraz akrobatów z grupy FMX4ever, znanych z cyklu Red Bull X-fighters.
Ponadto przez cały dzień otwarte będzie miasteczko ruchu drogowego oraz strefy: symulatorów jazdy, bezpieczeństwa i rodzinna. W strefie gastronomicznej zaparkują food trucki. A o godz. 18.00 z koncertem wystąpi Doda. Na koniec ok. godz. 19.20 przewidziany jest pokaz fajerwerków.

BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Płocki zakład karny zmienia właściciela

Na początku tego roku nastąpiła zmiana podległości Zakładu Karnego w Płocku. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro …