Najnowsze informacje

Skończyła się kadencja rad mieszkańców osiedli

21 maja odbędą się wybory do rad mieszkańców osiedli. Kadencja osiedlowych rad skończyła się 24 marca. Do czasu wyboru nowych działać będą jedynie zarządy osiedli.
Spotkanie podsumowujące minioną kadencję rad mieszkańców osiedli odbyło się w auli ratusza w połowie marca. Wzięli w nim udział przewodniczący rad i zarządów osiedli oraz przedstawiciele władz miasta – Artur Jaroszewski, przewodniczący Rady Miasta Płocka, prezydent Andrzej Nowakowski oraz pracownicy ratusza, którzy pomagają na co dzień w funkcjonowaniu jednostek pomocniczych miasta. – Miałem ogromną satysfakcję i przyjemność współpracować z państwem na rzecz naszego miasta – mówił prezydent Andrzej Nowakowski podczas spotkania.
– Dziękuję za państwa społeczną, ciężką i odpowiedzialną pracę, wykonywaną często kosztem czasu dla siebie czy rodziny. Macie największą wiedzę o lokalnych potrzebach i bolączkach. Jesteście lokalnymi liderami, cennym kapitałem społecznym, dlatego zachęcam państwa do kandydowania w kolejnych wyborach – zwracał się do członków rad osiedlowych przewodniczący Artur Jaroszewski.
Prezydent Nowakowski przypomniał, że przynajmniej raz w roku spotykał się z każdą z rad i mieszkańcami osiedli. – Spotykali się z państwem też moi zastępcy, bardzo merytoryczne były kontakty z pracownikami ratusza. Razem udało nam się załatwić wiele spraw, niekiedy może drobnych w skali całego miasta, ale niezwykle ważnych z perspektywy mieszkańców danego osiedla.
Wybory na kadencję rad mieszkańców osiedli 2017–2021 odbędą się 21 maja w godzinach od 7.00 do 19.00. Miasto zostało podzielone na 21 osiedli: Borowiczki, Ciechomice, Dworcowa, Góry, Imielnica, Kochanowskiego, Kolegialna, Łukasiewicza, Międzytorze, Miodowa, Podolszyce Południe, Podolszyce Północ, Pradolina Wisły, Radziwie, Skarpa, Stare Miasto, Trzepowo, Tysiąclecia, Winiary, Wyszogrodzka i Zielony Jar. W każdej radzie mieszkańców będzie 15 mandatów. Od 10 do 21 kwietnia Miejska Komisja Wyborcza będzie przyjmować zgłoszenia kandydatów na osiedlowych radnych. Pod zgłoszeniem każdego z nich musi się znaleźć przynajmniej 15 podpisów poparcia mieszkańców z danego osiedla.
Mieszkańcy mogą głosować w obwodowych komisjach wyborczych na poszczególnych osiedlach osobiście lub przez pełnomocnika. Stosowne pełnomocnictwa będą wydawane do 11 maja.
Informacje dotyczące wyborów, między innymi kalendarz wyborczy, druki zgłoszeń na kandydatów i podział na okręgi wyborcze można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Wielkie serca, tym razem dla wolontariuszy

Tradycyjnie w auli płockiego Ratusza prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotkał się z wolontariuszami Wielkiej Orkiestry …