Najnowsze informacje

Roztańczone fanki futbolu

Mnóstwem pochwał i podziękowań zarówno od kibiców, jak i zawodników polskiej reprezentacji piłki nożnej, zakończył się występ płockich cheerleaderek na meczu Polska-Belgia. Same są fankami nie tylko tańca, ale i polskiego futbolu, dlatego bez problemu potrafiły zachęcić 50 tysięcy kibiców do wspaniałej zabawy i dopingowania biało-czerwonych, podczas historycznego meczu na chorzowskim stadionie.
Występ na meczu Polska-Belgia był jak dotąd najważniejszym w karierze płockich cheerleaderek z zespołu „Impresja”. – Przeżycie było ogromne, bo pierwszy raz dziewczyny tańczyły dla tak dużej publiczności. Były przejęte i zachwycone. Ale wspaniała atmosfera, jaka była na stadionie, doping ze strony kibiców, dały dziewczynom pewność, że ich obecność na stadionie także dodała skrzydeł piłkarzom – mówiła Katarzyna Sylwestrzak, choreograf zespołu.
Przygotowania do występu rozpoczęły się już w wakacje na obozie sportowo-tanecznym. Wtedy zaprzyjaźniony zespół Atria – Chorzów zaproponował płockim cheerleaderkom występ na, jak się dziś okazuje, historycznym meczu. Od razu rozpoczęły się prace nad przygotowaniem układów prezentowanych na początku i w przerwie meczu, choreografią i muzyką. – Udało nam się połączyć najlepsze, najciekawsze piosenki stadionowe i piłkarskie miksy z układem choreograficznym oraz zagrzać piłkarzy, a kibiców, od których zespół otrzymał wiele podziękowań, zachęcić do wspólnej doskonałej zabawy – wspominała przygotowania Katarzyna Sylwestrzak.
Układ, który zespół „Impresja” zaprezentował na meczu Polska-Belgia, można było oglądać również na otwarciu Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Łącku, które zostały zainaugurowane w miniony weekend. A w najbliższych tygodniach przed płockimi cheerleaderkami tygodnie ciężkiej pracy. Rozpoczynają przygotowania do występu na marcowej gali kick boxingu oraz udziału w czerwcowych mistrzostwach Polski cheerleaderek.
„Impresja” powstała w czerwcu 2002 roku. Obecnie w jej skład wchodzi pięć tanecznych grup wiekowych. Główny zespół tworzą dwie grupy taneczne: średnia do 18 roku życia (około 20 dziewczyn) i starsza powyżej 18 lat (około 20 dziewczyn).  
rad

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …