Najnowsze informacje

Remont utrudni życie studentom

Od czwartku zamknięta będzie Biblioteka im. Zielińskich TNP w Płocku. Wejdą wtedy z remontem ekipy budowlane. Uzupełnią ubytki i pęknięcia w ścianach, a także wymalują pomieszczenia. – Konieczna będzie również korekta sieci światłowodowej oraz instalacji elektrycznej – wymieniają pracownicy jednej z najstarszych w Polsce bibliotek. Czytelnie i katalogi przy pl. Narutowicza 2 będą nieczynne do odwołania. Z kolei Dział Zbiorów Specjalnych w budynku TNP przy pl. Narutowicza 8 funkcjonuje jak dotychczas.
W budynku biblioteki przewidziana jest rozbudowa czytelni i wymiana zużytego wyposażenia. Utworzona też będzie nowa czytelnia multimedialna, gdzie udostępnione zostaną w wersji cyfrowej czasopisma, książki i dokumenty. – Zmiany te mają na celu poprawę warunków pracy czytelników i dostosowanie do wymagań naszych czasów. Nie odświeżaliśmy pomieszczeń przez ostatnich kilkanaście lat. Postaramy się, aby prace przebiegły sprawnie i aby potrwały jak najkrócej – dowiedzieliśmy się tuż przed zamknięciem placówki.
W czasie kilkutygodniowego remontu najwięcej mogą stracić studenci, dla których zaczął się właśnie rok akademicki. To właśnie oni najczęściej tu zaglądają, gdyż Biblioteka im. Zielińskich jest naukową biblioteką uniwersalną, gromadzi zbiory z wielu dyscyplin naukowych. Korzysta z niej też kadra naukowa płockich uczelni, nauczyciele, a także uczniowie starszych klas szkół średnich. W 1997 r. Biblioteka im. Zielińskich TNP została włączona do elitarnego grona 55 bibliotek, tworzących Narodowy Zasób Biblioteczny. Oprócz tradycyjnych katalogów kartkowych oferuje biblioteczną bazę danych obejmującą 70550 tytułów.
Nawet po ponownym otwarciu biblioteki, chętni będą mogli korzystać ze zbiorów tylko na miejscu. Fundusze na odnowę w wysokości ponad 30 tys. zł znalazły się w PKN Orlen.  
BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Senator pyta prezydenta

Senator Marek Martynowski złożył w płockim Urzędzie Miasta pismo, w którym pyta prezydenta Andrzeja Nowakowskiego …