Najnowsze informacje

Ratownicy pod okiem kamery

Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Płocku została wytypowana jako jedna z siedmiu na Mazowszu do programu przygotowywanego przez jeden z kanałów należących do grupy ITI. Przez cztery dni w tygodniu pracy ratowników z naszego miasta będzie się przyglądała ekipa telewizyjna.
Do programu „W akcji” emitowanego przez TVN Turbo wytypowano trzy jednostki PSP z Warszawy oraz po jednej z Piaseczna, Radomia, Siedlec i Płocka.
– Ma to być program cykliczny, pokazujący najciekawsze akcje ratownicze w danym tygodniu. Przez cztery dni w tygodniu do każdej akcji płockich strażaków będzie jechała ekipa telewizyjna. Obraz będzie nagrywany zarówno w jednostce, jak też w czasie dojazdu na miejsce zdarzenia oraz w czasie akcji – zdradza szczegóły Anna Czemerys, rzecznik prasowy komendanta miejskiego PSP w Płocku.
Widzowie będą mogli obserwować obraz nie tylko z kamer obsługiwanych przez operatorów. Minikamera będzie zamocowana także na hełmie dowódcy prowadzącego akcję. Także wydawane przez niego polecenia będą rejestrowane.
Program ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Będą w nim pokazywane tragiczne skutki wypadków samochodowych. Ma to być przestroga dla użytkowników dróg. 
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Płocki zakład karny zmienia właściciela

Na początku tego roku nastąpiła zmiana podległości Zakładu Karnego w Płocku. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro …