Najnowsze informacje

Podziel się posiłkiem

Ponad czterysta kilogramów żywności udało się zebrać podczas zbiórki przeprowadzonej przez Płocki Bank Żywności w ramach akcji „Podziel się posiłkiem”. Całość zostanie przekazana do płockich placówek zajmujących się dożywianiem dzieci.Na chętnych, którzy chcieli przekazać produkty dla potrzebujących wolontariusze czekali w trzech płockich hipermarketach: Albercie, Kauflandzie, Championie. Klienci odwiedzający sklepy najczęściej oddawali mąkę, ryż, makarony, kasze, olej i cukier. – Udało nam się już wszystko zliczyć, podsumować. Teraz wybierzemy placówki, które mają najtrudniejszą sytuację i przekażemy im żywność. Na razie nie dokonaliśmy wyboru. Z pewnością będą to jednak placówki, które zajmują się dożywianiem dzieci w szkołach i świetlicach – powiedział Janusz Kowalczyk, prezes Płockiego Banku Żywności.
Akcja „Podziel się posiłkiem” prowadzona była w Płocku po raz pierwszy. Ale w ciągu kilkuletniej działalności Płocki Bank Żywności przeprowadził już kilka zbiórek żywności. Podczas każdej zebrano ponad tonę produktów spożywczych. Obecnie Płocki Bank Żywności zajmuje się gromadzeniem żywności przekazywanej z Unii Europejskiej. Do magazynu na terenie byłej jednostki wojskowej już trafiło pięćdziesiąt ton. Na odbiór z magazynów w Warszawie czeka kolejnych osiemdziesiąt. – Musimy jak najszybciej znaleźć transport, aby przewieźć makaron, ryż, mąkę do Płocka. W przeciwnym razie będzie ona przekazana do innego miasta. Potrzebujemy sześciu tirów, a Bank nie ma ani samochodów, ani pieniędzy na transport. Dlatego zwracamy się do ludzi dobrej woli o pomoc. Być może płockie firmy zechcą nam użyczyć samochodów do transportu. Na przewiezienie żywności do Płocka mamy tylko kilka dni – powiedział Janusz Kowalczyk.
Osoby lub firmy, które zechcą odpowiedzieć na apel Płockiego Banku Żywności mogą kontaktować się pod numer telefonu 503860061.
rad

Zobacz kolejny artykuł

Wielkie serca, tym razem dla wolontariuszy

Tradycyjnie w auli płockiego Ratusza prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotkał się z wolontariuszami Wielkiej Orkiestry …