Najnowsze informacje

Płock pomoże gminie Mieleszyn

Przy 25 głosach za przyjęto uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej gminie Mieleszyn w województwie wielkopolskim. Gmina ucierpiała podczas burz, które nad tą częścią kraju przeszły 12 sierpnia.
Żaden z radnych nie miał wątpliwości, że pomoc jest potrzebna. Pieniądze – 100 tysięcy złotych – zostaną przeznaczone na naprawę szkód komunalnych. Szczegółowe zasady przeznaczenia i rozliczenia zostaną określone w umowie, którą podpiszą władze Płocka i gminy Mieleszyn.
Radni Prawa i Sprawiedliwości zaproponowali, by w budżecie miasta znaleźć kolejne 100 tysięcy złotych i przeznaczyć je na pomoc gminom Staroźreby i Bodzanów, nad którymi nawałnice przeszły 10 sierpnia. – Jesteśmy bogatą gminą i stać nas na taką pomoc – argumentowała szefowa klubu radnych PiS Wioletta Kulpa, która przedstawiła nawet gotowy projekt uchwały uwzględniającej pomoc obu gminom. Miałoby do nich trafić po 50 tysięcy złotych.
Prezydent Andrzej Nowakowski tłumaczył, że decyzja pomocy gminie Mieleszyn to reakcja na kataklizm, który dotknął mieszkańców Pomorza i Wielkopolski oraz odpowiedź na apel premier Beaty Szydło o solidarność z mieszkańcami zniszczonych rejonów kraju.
Prezydent poprosił o przyjęcie uchwały w niezmienionej formie. Obiecał jednak, że skontaktuje się z wójtami z gmin powiatu płockiego i zapyta, czy jest im potrzebna pomoc. – Jeśli będzie taka potrzeba, to na wrześniową sesję przygotuję projekt uchwały o pomocy finansowej nie tylko gminom Staroźreby czy Bodzanów, ale także innym, na przykład Bulkowo i Słubice – mówi Andrzej Nowakowski
Ostatecznie radni odrzucili w głosowaniu wniosek PiS o rozszerzenie pomocy o gminy Staroźreby i Bodzanów. Za to uchwała o pomocy gminie Mieleszyn została przyjęta jednogłośnie przez 25 radnych.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Senator pyta prezydenta

Senator Marek Martynowski złożył w płockim Urzędzie Miasta pismo, w którym pyta prezydenta Andrzeja Nowakowskiego …