Najnowsze informacje

Pierwsza ofiara zimy

Nieznany mężczyzna zmarł w szpitalu dwie godziny po tym jak zauważył go leżącego na śniegu patrol Straży Miejskiej. Municypalni znaleźli mężczyznę na ulicy Popłacińskiej.
Strażnicy spostrzegli mężczyznę 19 listopada o godzinie 1.30. Leżał na śniegu. Wezwali na miejsce pogotowie i powiadomili o wszystkim policjantów. Karetka zabrała go do szpitala. Miał odmrożoną rękę, a w jego krwi była niewielka ilość alkoholu. Niestety, po dwóch godzinach, pomimo wysiłków lekarzy, mężczyzna zmarł. Miał prawdopodobnie około 70 lat.
Mundurowi apelują do wszystkich o szczególną wrażliwość wobec osób samotnych, ubogich, bezdomnych, a nawet pijanych, które zasypiają na ulicy czy trawniku nim dotrą do domu. Niska temperatura, zwłaszcza w nocy, jest dla nich zabójcza.
– Jeśli tylko zaniepokoi kogoś stan jakiejś osoby, coś wzbudzi podejrzenia, proszę szybko telefonować albo do dzielnicowego, albo pod numery alarmowe 997 lub 112. Zawsze podejmujemy natychmiastową interwencję, a nierzadko pomaga to uratować czyjeś życie – powiedział naczelnik sekcji prewencji płockiej policji nadkom. Mirosław Płoski.
Także 19 listopada policja dostała informację, że drzwi jednego z domów na osiedlu Wyszogrodzka stoją otworem, a mieszkającego w nim samotnego starszego mężczyzny nigdzie nie widać. Wysłany na miejsce dzielnicowy ustalił, że mężczyzna przebywa w noclegowni, a o zabezpieczeniu domu po prostu nie pomyślał.
Informacje o punktach noclegowych w mieście można uzyskać u dzielnicowych oraz przez całą dobę u dyżurnego płockiej policji pod bezpłatnym numerem telefonu 997.  
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Wielkie serca, tym razem dla wolontariuszy

Tradycyjnie w auli płockiego Ratusza prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotkał się z wolontariuszami Wielkiej Orkiestry …