Najnowsze informacje
anal pump

Pewny Awans

Właściwie to nic nie może przeszkodzić zespołowi Wisły w awansie do 1/8 Pucharu Polski w piłce nożnej. Podopieczni trenera Mirosława Jabłońskiego zajmują, od pierwszej kolejki, I miejsce w tabelce i powinni wejść do wyższej fazy rozgrywek. Pytanie tylko z którego: I czy II miejsca?W trzecim meczu Pucharu Polski Wisła pojechała do Wodzisławia, z którym wygrała w lidze w minioną sobotę. Trener Jabłoński wcześniej zapowiadał, że da odpocząć niektórym swoim piłkarzom przed kolejnym meczem ligowym, a to oznaczało, że z Odrą zagra skład rezerwowy.
Do Wodzisławia nie pojechali: Ireneusz Jeleń i Paweł Sobczak oraz Dariusz Gęsior i Mamia Jikia. Z protokołu wynikało, że trener posadził na ławce także Wahana Gevorgyana i Dariusza Romuzgę. W tej sytuacji nieliczni kibice mogli obejrzeć mocno rezerwowy i odmłodzony skład Wisły.

Mimo tego, to goście mieli więcej szans na to by wygrać to spotkanie. Zwłaszcza w I połowie, kiedy to nie wykorzystano sytuacji sam na sam z bramkarzem. Wisła straciła gola dopiero w 55 min. Wojciech Grzyb idealnie podał do Tomasza Szewczuka, który wykorzystał sytuację. Kilka minut później mogło być już 2: 0, ale Grzyb fatalnie spudłował, będąc w dogodnej sytuacji.
To co nie powiodło się gospodarzom, udało się zespołowi Wisły. W 87 min., kiedy do końca spotkania brakowało kilka minut, 20-letni Wojciech Jarmuż zdobył głową swojego pierwszego gola w barwach Wisły.

Mecz, choć raczej nie zachwycił, bo stał na przeciętnym poziomie, to zakończył się wynikiem zadowalającym płocką drużynę. Wisła nadal ma I miejsce w tabeli, ze sporą przewagą nad rywalami. Do rozegrania zostały jeszcze trzy spotkania. 10 listopada Wisła pojedzie do Włocławka, by zagrać z Kujawiakiem, 27 listopada przeciwnikiem płockiej drużyny będzie ŁKS, a mecz zostanie rozegrany w Łodzi, zaś faza grupowa Pucharu Polski zakończy się 4 grudnia, kiedy to Wisła podejmować będzie u siebie Odrę Wodzisław.
Odra: Bęben – Myszor, Krysiński, Dymkowski, Szary (46 Zganiacz), Grzyb, Malinowski, Woś, Bednarek, Rocki (60 Masłowski), Szewczuk (80 Sikora).
Wisła: Gubiec – Wasilewski, Duda, Branfiłow, Kazimierczak, Peszko, Studen, Rachwał, Mierzejewski (79 Jarmuż), Ząbecki, Klimek (46 Grudzień).
żółte kartki: Myszor oraz Duda, Peszko, Ząbecki
W Łodzi ŁKS pokonał Kujawiak Włocławek 5: 2 (3: 2)

Jol.

Rektor PWSZ w Płocku stawia ultimatum

Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku prof. Maciej Słodki poprosił prorektorów uczelni o rezygnację …