Najnowsze informacje

Orły Polskiego Budownictwa

14 listopada rozstrzygnięta została II Edycja Konkursu „Orły Polskiego Budownictwa”. Konkurs jest organizowany przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza oraz Europę 2000 Consulting Sp. z o.o. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się już tradycyjnie w Hotelu Gromada w Warszawie, podczas Wielkiej Gali Samorządu i Biznesu. W II edycji konkursu tak jak i rok temu rywalizacja była bardzo zacięta, bowiem wszystkie nominowane firmy reprezentowały bardzo wysoki poziom. Zgłosiło się ponad 80 przedsiębiorstw z branży budowlanej. Dzięki udziałowi w konkursie MTBS-u, znalazło się też zaszczytne miejsce dla Płocka. Patronem medialnym konkursu był „Tygodnik Płocki”.
– Celem konkursu jest wyłonienie i promocja tych przedsiębiorstw budowlanych, które poprzez nowoczesne produkty, usługi, technologie, procesy oraz metody organizacji i zarządzania tworzą budownictwo nowoczesne, bezpieczne i konkurencyjne, w pełni zaspokajających potrzeby konsumentów – tłumaczy Edyta Bogatek, dyrektor Biura Europa 2000 Consulting Sp. z o.o.
Konkurs pomaga też w dalszym rozwoju i ułatwia promocję, jak również pozyskiwanie nowych klientów i nowych rynków zbytu. Adresowany jest do wszystkich przedsiębiorców z sektora budownictwa niezależnie od charakteru własności zakładu pracy, jego wielkości, liczby zatrudnionych pracowników, przedsiębiorstw działających na terenie Polski oraz wszystkich firm mających w Polsce swoje oddziały lub przedstawicielstwa.
Zwycięzcom wręczono złote, srebrne i brązowe statuetki w poszczególnych kategoriach, a także dyplomy dla wyróżnionych uczestników. Kapituła uznała, że w kategorii Zarządzanie Nieruchomościami pierwsze miejsce należy się Miejskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Płocku. Firma pokonała wielu konkurentów. Za MTBS-em uplasowały się Spółdzielnia Mieszkaniowa „Służew na Dolinką” w Warszawie oraz Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa.
Z kolei w kategorii Producenci Materiałów Budowlanych powyżej 50 mln. PLN przychodów wyróżnienie otrzymała Hurtownia Materiałów Budowlanych BUDMAT Bogdan Więcek z Rogozina.
Statuetkę i tytuł „Człowiek Przyjazny Przedsiębiorcom” Kapituła przyznała Waldemarowi Pawlakowi. Wicepremier i minister gospodarki otrzymał ją za zaangażowanie i dobrą współpracę ze środowiskiem przedsiębiorców oraz wspieranie innowacyjności i wynalazczości.
– Nagroda ta będzie stanowiła dla mnie zobowiązanie na przyszłość, aby stworzyć polskim przedsiębiorcom najlepsze warunki prowadzenia działalności gospodarczej. Priorytetem MG jest tworzenie przejrzystego prawa, które będzie sprzyjało prowadzeniu własnej firmy – powiedział Waldemar Pawlak. Wicepremier przypomniał, że jedną z głównych propozycji rządu jest drugi etap zmian w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej. – Chcemy zminimalizować ilość formalności koniecznych przy zakładaniu własnej firmy oraz uregulować kwestię kontroli w przedsiębiorstwach. Już niedługo działalność gospodarczą będzie można zarejestrować przez internet bez wychodzenia z domu – zapewnił.
Drugą statuetkę i ten sam tytuł Członkowie Kapituły przyznali Zygmuntowi Solorzowi-Żakowi, przewodniczącemu Rady Nadzorczej Telewizji Polsat S.A.
Po części oficjalnej rozpoczął się uroczysty bal, podczas którego już tradycyjnie przeprowadzono aukcję charytatywną.     
BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Są dwie oferty na przebudowę „Dołka”

Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej opublikował informację z otwarcia ofert na „Modernizację kompleksu lokali użytkowych przy …